Gonçalo Cardoso został zimą wypożyczony z West Hamu do szwajcarskiego FC Basel na półtora sezonu. Według doniesień ExWHUemployee, młody stoper raczej nie wróci już na London Stadium, gdyż David Moyes nie jest entuzjastą jego talentu. 

Portugalczyk dołączył do zespołu Młotów latem 2019 roku, gdy menedżerem był Manuel Pellegrini. Klub wydał na niego trzy miliony funtów. 20-latek nie zdążył zadebiutować w pierwszej drużynie i występował tylko w zespole do lat 23.

Po zmianie trenera szanse gry Cardoso jeszcze bardziej zmalały i zdecydowano się wypożyczyć go do FC Basel na półtora roku z opcją wykupu. W Szwajcarii zawodnikowi nie wiedzie się zbyt dobrze, bo rozegrał tylko pięć spotkań ligowych i od jakiegoś czasu jest tylko rezerwowym.

Statystyki Cardoso z FC Basel

West Ham ma w swojej akademii kilku środkowych obrońców, którzy bardziej rokują i zapewne w pierwszej kolejności dostaną szansę u Moyesa. Wśród największych talentów wymienia się Jamala Baptiste’a, Frederika Alvesa oraz Ajibolę Alese. Według pracowników klubu były zawodnik Boavisty Porto prawdopodobnie nie będzie w stanie wejść na poziom Premier League. 

Niewykluczone więc, że jeśli nawet FC Basel nie skorzysta z opcji wykupu Portugalczyka to ten i tak nie zagrzeje miejsca w klubie ze wschodniego Londynu. Umowa Gonçalo z West Hamem wygasa w czerwcu 2024 roku.