Napastnik West Hamu United, Sonny Perkins został uznany piłkarzem miesiąca kwietnia w Premier League 2. 18-latek był w sensacyjnej formie w ostatnich tygodniach sezonu U23s, strzelając trzy gole i asystując w czterech meczach Premier League 2 w zeszłym miesiącu.

Znakomite wysiłki gracza były kontynuowane także w Premier League Cup, gdzie strzelił bramkę w  zwycięskim spotkaniu nad Leeds United w 1/8 finału.

Zdobycie tej nagrody wiele dla mnie znaczy – powiedział Perkins whufc.com. Wspaniale jest zostać rozpoznawalnym za swoją formę i dobre wyniki. Genialne zakończenie sezonu.

W tej lidze jest wielu dobrych, młodych piłkarzy. Zdobycie uznania wśród tych nazwisk, to wspaniałe uczucie.

W naszej drużynie mamy dużą jakość, co pomaga mi jako napastnikowi. Przez cały sezon miałem szczęście grać u boku dobrych graczy, a także uczyć się od bardziej doświadczonych zawodników. To było bardzo dobre dla mojego rozwoju i pomogło mi również przy strzelaniu goli.

Otrzymanie tytułu piłkarza miesiąca kwietnia Premier League 2 następuje niecały tydzień po tym, jak Perkins został uhonorowany na rozdaniu nagród West Ham United Player Awards 2022.

Nagroda Dylana Tombidesa, którą wówczas otrzymał jest przyznawana co roku wybitnemu uczniowi Akademii Piłki Nożnej i jest nazwana na cześć nieżyjącego już napastnika West Hamu United i Australii do lat 23, który zmarł tragicznie w 2014 roku.

To pokazuje, że miałem dobry rok – fajnie sobie poradziłem.

Nastoletni napastnik przeżywa niemal bajkowy sezon. Po strzeleniu hat-tricka w swoim pierwszym występie w kampanii przeciwko Reading w drużynie U18, szybko awansował w rankingu, by zdobyć 13 bramek na poziomie U23.

Napastnik zadebiutował również na wyjeździe z Rapidem Wiedeń w fazie grupowej Ligi Europejskiej UEFA w listopadzie, a także został wybrany do kadry meczowej w pięciu spotkaniach Premier League w tym sezonie, debiutując w styczniu w meczu z Leeds United.

Perkins jest bardzo dumny ze swojego sezonu 2021/22, ale już skupia się na kolejnej kampanii

To był wspaniały rok – powiedział. Mogę być z tego dumny, ale dla mnie teraz najważniejsze jest doskonalenie i dalsza nauka piłki. Nie każda chwila była idealna i wciąż jest wiele rzeczy, które mogę poprawić. Ogólnie jednak poszło mi dobrze i jestem z tego zadowolony.

Teraz chodzi tylko o jeszcze cięższą pracę poza sezonem i przed nim oraz o przygotowanie się do nowej kampanii.