Kanadyjska zawodniczka, której kontrakt z West Hamem wygasł, wzbudziła zainteresowanie Realu Madryt, a także finalistów Ligi Mistrzów – FC Barcelony. Leon pomogła swojej drużynie zająć szóste miejsce w lidze w tym sezonie – najwyższe w historii West Hamu w rozgrywkach WSL.

Wieści o zainteresowaniu Madrytu i Barcelony Kanadyjką, nadeszły ponad tydzień po ogłoszeniu przez Młoty odejścia kapitan Gilly Flaherty i szefa zespołu Olli Hardera. Paul Konchesky, który w zeszłym sezonie pracował jako asystent menedżera, został natychmiast mianowany nowym szefem drużyny żeńskiej.

Według informacji udostępnionych przez źródła SunSport, zawodniczka podobno prowadzi rozmowy z obiema kobiecymi zespołami LaLiga

Uważa się również, że angielski klub monitoruje sytuację Adriany Leon i nic nie jest jeszcze przesądzone. Młoty rzekomo zaoferowały wszechstronnej Kanadyjce nową umowę, która miałaby trwać dwa lata.

Leon wystąpiła w 43 grach WSL dla Młotów, od czasu jej przeprowadzki do klubu w styczniu 2019 roku z amerykańskiej drużyny National Women’s Soccer League Seattle Reign. Zadebiutowała także w seniorskiej reprezentacji Kanady w 2013 roku, zdobywając jedynego gola w wygranym meczu towarzyskim z Chinami.

Pomogła swojej drużynie narodowej w zdobyciu pierwszego w historii złotego medalu olimpijskiego na Igrzyskach w Tokio, gdzie strzeliła gola w fazie grupowej.

W tym sezonie Leon walczyła o powrót do formy po operacji (złamanie kości stopy) w listopadzie ubiegłego roku. Kontuzję odniosła podczas Pucharu SheBelieves w lutym 2021 roku.