Sprowadzony latem na Upton Park Alex Song powoli wraca do pełni sprawności. Powrót Kameruńczyka planowany jest na 24 października i spotkanie z pogrążonym w dołku Mistrzem Anglii, Chelsea Londyn. 

Na najbliższy  weekend zaplanowane są spotkania reprezentacyjne, co bardzo cieszy Songa. Pomocnik ma bowiem kilkanaście dni na dojście do formy. Wypożyczony z FC Barcelony gracz latem przeszedł operację kostki, ale wszystko wskazuję na to, że najgorsze ma już za sobą.

Po przerwie na mecze międzypaństwowe West Ham zagra na Selhurst Park z Crystal Palace, ale w tym meczu 28-latek jeszcze nie zagra, gdyż jest jeszcze za wcześnie. Prawdopodobnie piłkarz znajdzie się w 18-stce meczowej z Chelsea.

Pod nieobecność Kameruńczyka, Slaven Bilić korzystał na pozycji defensywnego pomocnika z 16-letniego Reece’a Oxforda. Powrót Songa na pewno dobrze wpłynie na zespół, gdyż kadra znacznie się poszerzy i piłkarze jeszcze mocniej będą rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Oprócz Songa i wspomnianego Oxforda, Chorwat ma jeszcze kilku klasowych zawodników na tej pozycji. Są to Cheikhou Kouyate, Pedro Obiang, Mark Noble oraz Josh Cullen.