Legenda West Hamu Joe Cole uważa, że West Ham jest bardzo bliski konkurowania jak równy z równym z najlepszymi zespołami w Premier League. Anglik twierdzi również, że najbliższe pięć lat będzie czymś wyjątkowym dla wszystkich ludzi związanych z klubem. 

Cole, który rozegrał w barwach Młotów 187 meczów jest pod wrażeniem działalności klubu podczas letniego okienka transferowego i czuję, że klub teraz będzie coraz silniejszy.

Myślę, że to będzie świetny rok dla West Hamu. Właściciele oraz wszyscy na górze utrzymują poparcie dla menedżera. Kiedy byłem tutaj w zeszłym roku, powiedziano mi że teraz West Ham chce być jednym z najlepszych klubów w lidze. Myślę, że najbliższe pięć lat będzie dla klubu wyjątkowe, biorąc pod uwagę również przenosiny na nowy stadion. – powiedział były gracz OSC Lille i Chelsea

Anglik wiele ciepłych słów skierował w kierunku Dimitriego Payeta z którym występował w Lille. Znaniem Cole’a, Francuz przyszedł do klubu we właściwym momencie.

Wiem, że niektórzy nowi zawodnicy dali wielki impuls drużynie, jak Dimitri Payet. On jest doskonałym zawodnikiem, a kibice uwielbiają oglądać jego grę. On jest wyjątkowym piłkarzem, świetnym technicznie. Nie jestem zaskoczony, że tak dobrze osiedlił się w klubie. On przychodzi do klubu w dobrym wieku. Ma 28 lat i w West Hamie będą jego szczytowe lata. Jest reprezentantem Francji i kibice są bardzo podekscytowani, gdy oglądają jego grę. – zakończył piłkarz Aston Villi