Pomocnik Młotów Alex Song po meczu z Southampton stwierdził, że jego zespół poniósł porażkę przez słaby i senny początek spotkania. Młoty w tym okresie meczu oddali inicjatywę Świętym, a ci udokumentowali swoją przewagę golem, który jak się później okazało dał im trzy punkty. 

Myślę, że mieliśmy duże szansę w tym spotkaniu i żałuję, że tak się to skończyło. Przez pierwsze 15 minut graliśmy bardzo słabo. Potem wróciliśmy do meczu. Pokazaliśmy swoją jakość i dominowaliśmy na murawie. Jednak w tym pierwszym kwadransie byliśmy słabi i straciliśmy gola. Graliśmy jedenastu na dziesięciu i przycisnęliśmy rywali. Zrobiliśmy absolutnie wszystko co się dało, żeby strzelić gola i doprowadzić do remisu, ale to nam się nie udało. Musimy teraz patrzeć w przyszłość i w innych spotkaniach zagrać lepiej. – powiedział Kameruńczyk.

Musimy być bardziej skoncentrowani w najbliższych meczach, jak to robimy w spotkaniach u siebie. To jest Premier League. Jeśli zaczniesz słabo to później za to płacisz. Zdobyli wiele rzutów rożnych w krótkim odstępie czasu, bo oddaliśmy im pole gry. Wykorzystali to i zdobyli gola. My po prostu musimy strzelić pierwsi gola. W drugiej połowie się odkryliśmy i ruszyliśmy na nich. To oczywiście było nasze słabe spotkanie. Myślę, że w sobotę mogliśmy zagrać dużo dużo lepiej. – stwierdził były gracz Arsenalu