Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Sky Sports News, oferta West Hamu za Gabriela Barbosę, nadal leży na stole. Brazylijczyk ma w tym tygodniu porozmawiać o swojej przyszłości z włodarzami Flamengo i mówi się, że będzie naciskał na transfer do Anglii.

Młoty w ubiegłym tygodniu złożyły ofertę 18-miesięcznego wypożczenia z opcją wykupu za 30 milionów euro. Według brazylijskich mediów, Flamengo nie chce sprzedawać swojej gwiazdy, ale jeśli już mieliby to zrobić to w grę miał wchodzić tylko transfer definitywny. Jednak ostatnie doniesienia mogą zmienić decyzję klubu z Brazylii.

– Wszystko ostatnio ucichło, ale wiemy, że to David Moyes podejmuje ostateczną decyzję w sprawie transferów do West Hamu. Powiedziano mi, że oferta West Hamu nadal jest na stole i nie została wycofana. Nadal są zainteresowani Gabrielem Barbosą. Propozycja obejmowała wypożyczenie na 18 miesięcy oraz opcję zakupu za 30 milionów euro. Flamengo nie chce się go pozbywać, a tym bardziej wypożyczać w tym okienku transferowym. Powiedziano mi, że Gabigol da jasno do zrozumienia swoim agentom, że chce przenieść się do Anglii – powiedział Dharmesh Sheth z Sky Sports.

Gabriel Barbosa strzelił 51 bramek w 72 meczach ligowych Flamengo.