Sebastien Haller rozpoczął swoją wymarzoną karierę w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Debiut doskonały, ponieważ strzelając gola zapewnił Elephants zwycięstwo 2:1 nad Madagaskarem.

Napastnik West Ham strzelił bramkę dla swojego kraju dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Był to drugi gol jego drużyny tego wieczoru. Haller pomógł w zdobyciu ważnego zwycięstwa w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki w Abidżanie. Wybrzeże Kości Słoniowej utrzymało wynik do końca spotkania, a drużyna Hammersa dorzuciła trzy punkty w tabeli i zajmuje pierwsze miejsce w grupie K.

Obydwie drużyny udają się teraz na wyspę Madagaskar do Toamasiny we wtorek 17 listopada. Zwycięzcy zrobią duży krok w kierunku finałowego turnieju w Kamerunie na początku 2022 roku.