Roberto Mancini, selekcjonera reprezentacji Włoch uważa, że ​​Gianluca Scamacca potrzebuje czterech lub pięciu miesięcy, aby zaaklimatyzować się w West Hamie. 23-latek dołączył do Młotów z Serie A (Sassuolo), w niedawno zakończonym okienku transferowym.

Wiele osób nie godzi się z tym, że Moyes wciąż nie wykorzystuje Włocha od początku spotkań. Menadżer jednak wiele razy podkreślał, że to on widzi zawodników na treningach i to on decyduje który z nich jest gotowy do wykonania konkretnych zadań.

Rozmawiając z mediami przed meczem włoskiej Ligi Narodów z Anglią, cytowany przez Football Italia włoski menedżer Mancini uważa, że ​​Scamacca potrzebuje tego czasu, aby dać z siebie maksimum londyńskiemu klubowi.

Włoch dołączył do trudnej ligi – powiedział Mancini. Zrozumienie angielskiego futbolu zajmie mu trochę czasu. Zaaklimatyzowanie się w tak trudnej lidze, to cztery lub pięć miesięcy, ale czas jest po jego stronie. Da radę i na pewno będzie cieszył oczy kibiców i menadżera.

Choć w Premier League miał mało czasu na mecze, Scamacca jest najlepszym strzelcem klubu we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, strzelając wszystkie trzy gole w czterech występach dla drużyny Davida Moyesa w Lidze Konferencji Europy

Brak okresu przedsezonowego, a także choroba nie pomogły mu w aklimatyzacji, ale gole przeciwko duńskim drużynom Viborga i Silkeborga, dały wgląd w to, co może dać West Hamowi napastnik, który strzelił 16 goli w Serie A w poprzednim sezonie.

Scamacca jest obecnie na zgrupowaniu z reprezentacją Włoch, która weźmie udział w meczach Ligi Narodów UEFA z Anglią i Węgrami, odpowiednio w piątek i poniedziałek. Scamacca, jak i cały West Ham ma nadzieję na dodanie do swoich siedmiu występów w reprezentacji, kolejnych gier i zdobycie pierwszego gola dla Włoch na poziomie seniorskim.