71 dni po rozegraniu szóstego i ostatniego meczu w Grupie A, wyzwanie West Hamu United w Lidze Europejskiej UEFA zostaje wznowione w 1/8 finału.

Rewanżowe mecze rundy barażowej dokończono w czwartkowy wieczór, a w dzisiejszym losowaniu 1/8 finału, ośmiu zwycięzców tych spotkań zostało połączonych w pary z kolejnymi ośmioma zwycięzcami, ale grup Ligi Europy.

Losowanie odbyło się w Domu Piłki Nożnej Europejskiej w Nyonie w Szwajcarii w piątek 23 lutego 2024 r. Rozpoczęło się o godzinie 11:00 GMT (12:00 CET).

Dyrektor sportowy Mark Noble i sekretarz klubu Andrew Pincher reprezentowali klub podczas tego wydarzenia, a menadżer David Moyes i jego sztab przygotowują w tym czasie skład na poniedziałkowy mecz u siebie Premier League z Brentford na boiskach Rush Green.

SC Freiburg kontra West Ham United w 1/8 finału!

Powtórka spotkań z Grupy A!

Będziemy więc chcieli powtórzyć nasze zwycięskie wyniki z fazy grupowej z Freiburgiem, gdy ponownie zmierzymy się z nimi w 1/8 finału. Pokonaliśmy ich 2:1 w Niemczech i 2:0 na London Stadium. Z pewnością są to rywale, z którymi dobrze się znamy i tą „znajomość” musimy dobrze wykorzystać, bo trzeba przyznać, że los nam sprzyjał w losowaniu.

Zespół Młotów trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w naszej europejskiej grupie, a pięć zwycięstw w sześciu spotkaniach zapewniło nam wyprzedzenie niemieckiej drużyny SC Freiburg i zajęcie pierwszego miejsca

Pokonaliśmy Freiburg i serbski zespół FK TSC Bačka Topola u siebie i na wyjeździe, a także grecki Olympiakos na stadionie w Londynie, a jedyną porażkę zanotowaliśmy w rewanżu w Pireusie.

Wszystko to oznaczało, że nasze 15 punktów wystarczyło, aby mieć wysoką przewagą nad Freiburgiem – trzeci w tabeli Olympiakos przeniósł się do Ligi Konferencyjnej UEFA, a FK TSC całkowicie opuściło rozgrywki kontynentalne.

Po zwycięstwie w grupie zespół Moyesa nie musiał rywalizować w rundzie barażowej. West Ham od razu przeszedł do kolejnej rundy.