Szef West Hamu – David Moyes rozmawiał dziś z mediami i został poproszony o przedstawienie aktualnych informacji na temat stanu zdrowia Jarroda Bowena i pozostałych graczy, którzy nie mogli wystąpić w meczu Ligi Europy.

Napastnik Młotów doznał kontuzji podczas wyjazdowego meczu z reprezentacją Anglii, około 11 dni temu. Moyes w zeszłym tygodniu zasugerował, że tym razem ma nadzieję, że 26-latek nie będzie pauzował zbyt długo.

Naprawdę tęsknimy za Bowenem, kiedy nie gra. Jego siła, dobra kontrola nad piłką, chęć wbiegania do tyłu i umiejętność strzelania bramek to coś, czego nie posiada żaden inny zawodnik West Hamu – mówił wtedy Moyes.  Im szybciej Jarrod powróci, tym lepiej.

Dziś po południu Szkot przedstawił aktualne informacje na temat kondycji byłego napastnika Hull City – przechodzi dalsze badania pod kątem kontuzji kolana przed niedzielnym starciem 

Skontaktuję się z nim i z zespołem medycznym, aby zobaczyć jaka jest diagnoza na tą chwilę i jak wyglądają wyniki, a także przyjrzymy mu się podczas treningu. Trzymam kciuki, aby był gotowy na walkę z Palace – mówił menadżer.

Ponieważ zarówno Eberechi Eze, jak i Cheick Doucoure są kontuzjowani w drużynie gości, niedzielny mecz będzie dla Młotów ogromną szansą na zdobycie trzeciego zwycięstwa w Premier League z rzędu i piątego we wszystkich rozgrywkach

Trzy punkty zapewniłyby West Hamowi awans do wyścigu o pierwszą szóstkę, ale jeśli zespół ma ukończyć wyścig choć trochę blisko tego miejsca, potrzebuje jak najszybszego powrotu  Bowena.

Rozumiemy, że Moyes czeka również na raporty o stanie zdrowia Mohammeda Kudusa, Vladimira Coufala i Edsona Alvareza, którzy cierpią na typową w „zimową” infekcję/wirusa. Istnieją obawy, że jednemu z nich może się nie udać się w pełni wyzdrowieć, ponieważ w ciągu ostatnich kilku dni był naprawdę bardzo chory. Jeśli wygrają, Hammers przesuną się na ósme miejsce, pod warunkiem, że Brighton zostanie pokonane w Chelsea.