Pozyskanie Jessego Lingarda na stałe to najważniejszy cel Davida Moyesa na letnie okienko transferowe. Szkocki menedżer chce naciskać włodarzy Młotów, aby sfinalizować ten transfer najszybciej jak to możliwe – informuje Claret & Hugh.

Wypożyczenie Anglika okazało się być strzałem w dziesiątkę. W siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach Lingard zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Nic dziwnego więc, że przykuwa uwagę innych klubów Premier League, w tym Leicester City. Klub jednak nadal jest pewny, że uda im się latem podpisać stały kontrakt z 28-latkiem.

Agenci piłkarza oraz osoby z klubu są już zaangażowane w ten transfer i starają się, aby tuż po zakończeniu sezonu sfinalizować umowę. Najpierw jednak nowy kontrakt ma podpisać David Moyes, który ma wspaniałe relacje z Lingardem. 

West Ham jest gotowy opłacać trzyletni kontrakt zawodnika, który miałby oscylować w granicach 107 tysięcy funtów tygodniowo. Klub jest pełen nadziei na szczęśliwy finał tej sytuacji, choć rozmowy z Manchesterem United w sprawie kwoty transferowej na pewno będą bardzo trudne.