Piłkarski ekspert Fabrizio Romano w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że oferta transferowa Chelsea za Declana Rice’a to tylko kwestia czasu. Co więcej, Włoch jest przekonany, że nasz zawodnik jest bardzo zainteresowany takim ruchem i w pewnym momencie sam poprosi klub o zgodę na transfer. 

To byłaby katastrofa dla kibiców Młotów. Trwające okienko transferowe nie jest najlepszym w naszym wykonaniu. Pozbyliśmy się perspektywicznego Grady’ego Diangany i nie kupiliśmy żadnych nowych wzmocnień.

O zainteresowaniu Chelsea Declanem Ricem mówi się od dłuższego czasu. Drużyna Franka Lamparda została w tym okienku poważnie wzmocniona. The Blues nie oszczędzają w tym roku i kupują topowe nazwiska takie jak Kai Havertz, Hakim Ziyech, Thiago Silva, Ben Chillwell czy Timo Werner. Wiarygodne źródła po stronie West Hamu potwierdzają jednak, że żadna oficjalna oferta za Rice’a nie wpłynęła do klubu. Chelsea ma trochę czasu (deadline to 5 października), który niestety nie będzie naszym sprzymierzeńcem. W razie odejścia Rice’a do The Blues, czasu na sprowadzenie zastępstwa może być bardzo niewiele.

Romano: Declan Rice będzie naciskał na transfer

Zaskakujące w doniesieniach Romano jest jednak przekonanie Włocha o tym, że Rice jest bardzo chętny na transfer.

West Ham na pewno będzie chciał zatrzymać u siebie swoją największą gwiazdę. Jednak jeśli sam piłkarz zechce odejść, nie sądzę aby ta wojna na linii klub – zawodnik wyszła nam na dobre.

Chelsea chce tego samego co Liverpool. Celuje w duże nazwiska, nie bawi się w plany B – powiedział Romano w podcaście Here We Go. – Kiedy zapytasz West Ham, na pewno odpowiedź będzie negatywna, Rice nigdzie się nie wybiera, zostaje u nas. To nie będzie łatwie dla Chelsea, jednak sam Declan Rice będzie naciskał na ten transfer. Bardzo by chciał dołączyć do The Blues – dodał.

Zobaczymy jak ta sprawa się zakończy. Nic nie jest przesądzone, bo Rice ma dużo szacunku do swojego obecnego klubu. Jednak jestem pewien, że w pewnym momencie powie „chcę dołączyć do Chelsea” – stwierdził jednoznacznie Romano.

Ornstein: ten transfer się nie wydarzy

Swoje trzy grosze do tematu dorzucił inny piłkarski ekspert David Ornstein (na codzień specjalizujący się w tematach związanych z Arsenalem). Ornstein jest z kolei przekonany, że West Ham odrzuci ofertę Chelsea, aby powstrzymać eskalację niezadowolenia Kibiców. Tudno nie przyznać racji panu ekspertowi – transfer Declana Rice’a byłby ogromnym ciosem i kolejnym powodem do buntu. Duzo większym niż transfer Diangany.

Declan Rice jest nietykalny niezależnie od tego jaka oferta wpłynie do klubu – powiedział Ornstein w swoim programie na Youtube. – Ludzie bardzo bliscy West Hamowi z którymi rozmawiałem, potwierdzają że nie ma szans na odejście Declana do innego klubu, szczególnie w obecnym okienku transferowym jakże trudnym dla kibiców The Hammers. To oczywiście tylko moja wiedza, nie mówię że tak będzie na 100% jednak w mojej opinii ten transfer się nie wydarzy. – dodał.

Patrząc na to chłodnym okiem  – te dwie przeciwstawne opinie potwierdzają, że w temacie transferu Declana Rice’a do Chelsea niewiele wiadomo. Temat na pewno nie jest wymyślony przez media, wierzę że Chelsea na prawdę z chęcią sprowadzilaby Declana do siebie. Jednak póki nie ma oferty na stole, nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się klub. David Sullivan potrafi zaskoczyć o czym przekonaliśmy się już nie raz.