West Ham United rozgląda się za nowym lewonożnym obrońcą. Wśród kandydatów do transferu na London Stadium jest Abdou Diallo z Paris Saint-Germain. Jak informuje francuskie RMC Sport, Młoty chcą wypożyczyć reprezentanta Senegalu.

Klub z London Stadium od dłuższego czasu przygląda się Diallo i pod koniec okienka transferowego zamierza wykonać ruch, w kierunku pozyskania tego piłkarza.

25-latek jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem, co bardzo przypadło do gustu Davidowi Moyesowi. Diallo regularnie występuje na środku obrony oraz na lewej stronie defensywy. Jest lewonożny, co ma ogromne znaczenie dla menedżera Młotów.

Transfer Diallo będzie trudny do zrealizowania w styczniu. Gracz został powołany do reprezentacji Senegalu na Puchar Narodów Afryki i w tym miesiącu będzie przebywał na Czarnym Lądzie. Dziś rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Zimbabwe (1:0).

Senegalczyk pomimo młodego wieku jest już bardzo doświadczonym zawodnikiem. Przed transferem do PSG, występował w AS Monaco, Zulte Waregem, 1.FSV Mainz i Borussii Dortmund.

Wypożyczenie Diallo do West Hamu, musiałoby oznaczać, że klub wykupi Alphonse’a Areolą z francuskiego klubu, lub przerwie wypożyczenie. Ta druga opcja jest mało prawdopodobna, ale według przepisów, klub nie może wypożyczyć dwóch zawodników z tego samego klubu.