Newcastle United po przejęciu klubu, przez nowych właścicieli zamierza namieszać na rynku, w najbliższych okienkach transferowych. Zdaniem byłego zawodnika Młotów, Rio Ferdinanda, Sroki powinny zainteresować się pozyskaniem kilku reprezentantów Anglii, w tym Declana Rice’a, Jessego Lingarda czy Raheema Sterlinga.

– Na miejscu Newcastle United patrzyłbym na takich zawodników jak Raheem Sterling, Jesse Lingard i Declan Rice. Sterling nie gra regularnie, więc złożyłbym zapytanie. Chodziłbym i pytał o Declana Rice’a. Ta dwójka byłaby na pierwszych miejscach na mojej liście życzeń. Zrobiłbym wszystko, aby ich zdobyć. Potem próbowałbym pozyskać kogoś takiego jak Jesse Lingard, który jest rezerwowym w Manchesterze United. To nierealne dopóki nie zadasz pytania. Rozpocząłbym od propozycji dla tych piłkarzy i ewentualnie dopiero potem schodził w dół listy. Patrzyłbym też na takich piłkarzy jak Max Aarons z Norwich City czy Conor Galagher, który jest wypożyczony z Chelsea do Crystal Palace – mówi Ferdinand w wywiadzie dla Daily Mail.

Wychowanek West Hamu nie ma ostatnio dobrej opinii, w środowisku sympatyków Młotów. Najpierw chciał nakłaniać Manchester United do pozyskania Rice’a, a teraz publicznie wypowiada się o ewentualnych przenosinach pomocnika na St James’ Park. Co ciekawe to Rio Ferdinand miał być ambasadorem PAI, które chciało przejąć West Ham od obecnych właścicieli. Były obrońca bardziej utożsamia się z Manchesterem United i widocznie nie chce działać dla dobra stołecznych Młotów.