Pomocnik West Hamu Declan Rice, w wywiadzie udzielonym dla West Ham TV powiedział, że każdy piłkarz musi poprawić swoją grę, tak aby drużyna stała się bardziej konkurencyjna.

Mimo, że ekipa Moyesa wielokrotnie starała zagrozić się bramce Newcastle, to finalnie nie wynikła z tego ani jedna bramka.

Declan Rice powiedział:

 – „Musimy być wspólnie lepsi. Wiemy, że będziemy gotowi na najbliższe mecze, ponieważ zawsze jesteśmy w pełni skupieni, więc jest to dobra szansa na pokonanie topowych zespołów.

 – „Szczerze mówiąc, nie sądzę, że mogliśmy zagrać jeszcze gorzej. Było słabo zarówno jako zespół i indywidualnie. Menedżer powiedział nam, że to był taki kiepski mecz z naszej strony i nie ma miejsca na słabą grę w Premier League, o czym przekonaliśmy się w zeszłym sezonie. Zaczęliśmy dobrze, a potem wszystko się posypało.

 – „Stworzyliśmy sobie szanse, ale chodzi o przekształcenie tych szans w bramki. To był pierwszy mecz i zdecydowanie chcieliśmy zacząć od właściwej strony i zdobyć trzy punkty, ale tak się nie stało, więc teraz musimy skupić się na następnym spotkaniu.

W związku z nadchodzącymi meczami z Arsenalem, Wolverhampton, Leicester City, Tottenhamem, Manchesterem City oraz Liverpoolem Rice wie, że Młoty muszą na nowo odnaleźć formę, którą prezentowały pod koniec ubiegłej kampanii i najlepiej aby stało się to jak najszybciej.

 – „Wiemy, że nadchodzące mecze są naprawdę trudne. Mimo wszystko nie tracimy nadziei, ponieważ w zeszłym roku pokonaliśmy Chelsea u siebie i na wyjeździe, a także inne duże zespoły, takie jak Manchester United. Musimy tylko być w pełni skoncentrowani.