Szkoleniowiec Młotów David Moyes, uczciwie ocenił wczorajszą grę swoich zawodników, po tym jak jego zespół uległ w domowym meczu Newcastle United 0:2, w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu Premier League.

W trakcie pierwszych 45 minut piłkarze West Hamu starali się zagrozić bramce przeciwnika, dwukrotnie trafiając w poprzeczkę. Niestety w drugiej połowie Młoty nie był w stanie zaatakować Newcastlec co poskutkowało stratą dwóch bramek i tym samym porażką na inaugurację sezonu 2020/2021.

Dla oficjalnej strony internetowej Moyes powiedział:

– „Nie podobał mi się mecz ani gra chłopaków. Nie pokazaliśmy wystarczającej jakości i pomyślałem, że to rozczarowujące spotkanie.

– „Było wiele różnic od tego, co zrobiliśmy pod koniec poprzedniego sezonu. Mieliśmy nadzieję, że zaczniemy w ten sam sposób, w tej samej formie, w jakiej byliśmy pod koniec zeszłej kampanii. Nie zrobiliśmy tego dziś wieczorem – Newcastle sprawiło, że to spotkanie było dla nas bardzo trudne.

 – „Zespół, który prezentował się dziś na boisku grał bardzo dobrze zaledwie sześć tygodni temu.” – dodał Moyes.

 – „Po wznowieniu rozgrywek w czerwcu, w ubiegłym sezonie, byliśmy jednym z najlepiej grających ofensywnie zespołów w Premier League, niestety dziś wieczorem nie potwierdziliśmy tego.