Declan Rice i Mark Noble udzielili wspólnie wywiadu dla klubowej telewizji po zwycięstwie 1:0 nad Arsenalem Londyn. Zwycięskiego gola zdobył właśnie 19-letni wychowanek West Hamu.

Rice zdobył jedynego gola w sobotnim spotkaniu z Kanonierami przed rekordowo wielką publicznością. Zmagania podopiecznych Manuela Pellegriniego oglądało bagatela 59,946 widzów.

Nie potrafię tego ubrać w słowa. Zdobycie swojego pierwszego gola w dorosłej piłce… To dla mnie specjalny moment – powiedział Rice.

Słów pochwały nie szczędził młodzieńcowi także Mark Noble:

– Rozpiera mnie duma z powodu jego pierwszego gola. Na treningach kładziemy nacisk na to, by Declan strzelał częściej. Fantastycznie wykończył akcję bramkową. Radość na jego twarzy była widoczna dla wszystkich. Nie tylko zawodnicy się cieszyli, można było usłyszeć śpiewy kibiców.

– To było sześć świetnych miesięcy dla Declana. Podpisał długoterminowy kontrakt z klubem, zdobył swojego pierwszego i jedynego gola przeciwko Arsenalowi. Będę zdziwiony, jeśli dziś będzie mógł spać!

– Gramy ze sobą już jakiś czas i muszę powiedzieć, że on ma niesamowity talent. Mocno się stara i na każdej sesji treningowej chce poczynić progres. Jeśli jakikolwiek nastolatek w kraju poszukuje wzoru do naśladowania, powinien obserwować Declana.

Bohater dzisiejszego meczu odwdzięczył się kapitanowi i wypowiedział na jego temat kilka ciepłych słów:

– Nie jestem w stanie odpowiednio podkreślić, jak ważnym ogniwem jest Mark Noble. Trzy lata temu dołączyłem do pierwszej drużyny. Od samego początku Mark pomagał mi i dbał o mój rozwój. Na każdym treningu dawał mi wskazówki. Łączy nas specjalna więź.