Declan Rice i Jarrod Bowen podziękowali kibicom West Hamu United za pomoc w pokonaniu Leeds United w niedzielne popołudnie. West Ham uzyskał awans do czwartej rundy Emirates FA Cup.

Niesamowity mecz sprawił, że gospodarze dominowali w posiadaniu piłki i stworzyli większość wyraźnych szans na London Stadium, wspierani przez wiernych fanów.

Ci fani za każdym razem gdy wychodzimy, dają nam sto procent, a my chcemy im się odwdzięczyć – powiedział Rice. Puchar Anglii to  wyjątkowy konkurs, również historyczny, więc naprawdę chcemy się połączyć i zobaczyć, jak daleko możemy zajść. To był świetny mecz. Za każdym razem, gdy gramy z Leeds wiemy, że będzie ciężko. Dlatego menedżer wybrał dziś silną drużynę. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać. Każdy konkurs, w którym bierzemy udział, chcemy traktować poważnie – marzymy aby wygrać FA Cup

Jarrod Bowen przyznał, że nie ma pewności co do tej sprawy, którą analizował VAR

Szczerze mówiąc, nie wiedziałem na co sędzia VAR patrzy – przyznał skrzydłowy. Mówili „spalony”, ale tak naprawdę nie pokazali tego na dużym ekranie. Zawsze boisz się najgorszego – że nie uznają bramki – ale na szczęście wszystko było na naszą korzyść. Zdominowaliśmy dużą część meczu. Wiedzieliśmy, że będzie trudno z nimi grać – zawsze tak jest.

Dzisiejszy gol był szóstym golem Bowena w sezonie 2021/22 – dziesięć asyst i sześć trafień w ostatnich czterech występach

Myślę, że w tym sezonie jestem po prostu bardziej konsekwentny. Chcę wspiąć się na sam szczyt. Muszę po prostu próbować nadal robić to co robię, ciężko pracować i starać się zasługiwać na występy tydzień po tygodniu.

Tymczasem Rice nie może się doczekać czwartej rundy FA Cup

Musimy grać ze wszystkimi, a jeśli chcemy dostać się do finału, prawdopodobnie będziemy musieli pokonać najlepszych, więc musimy wygrać z kimkolwiek, kogo dostaniemy. Kto wygra, przechodzi do następnej rundy, więc będziemy gotowi na każde wyzwanie – zakończył Rice.