David Moyes uznał, że zwycięstwo West Hamu United w trzeciej rundzie Pucharu Anglii przeciwko Leeds United na London Stadium było ciężkie, ale zasłużone. Menedżer mówił przed meczem, że spodziewa się trudnego pojedynku z utalentowaną drużyną Marcelo Bielsy i to właśnie przyniosło spotkanie.

West Ham zagrał silną drużyną w FA Cup 

Chcę spróbować zajść daleko. Próbowaliśmy tego w Carabao i byliśmy naprawdę blisko sukcesu. Nasze mecze w pucharze były trudne – mieliśmy ciężką rywalizację w każdych rozgrywkach, w których byliśmy, ale naszym chlebem powszednim zawsze będzie Premier League i chcemy dobrze sobie radzić w lidze. Musimy się starać utrzymać wysoki poziom i grać na nim. Wydaje mi się, że Leeds opuściło dwa mecze przez COVID, ale nie ma ustalonej gry w środku tygodnia, tak jak my. West Ham musi zagrać teraz w środę i ponownie w następną niedzielę, więc nie rozumiem, czy to jest sprawiedliwe i poprawne.

Za trzy dni kolejne zmagania

Nie jest moim wyborem, aby mecz zaległy umieścić w środku tygodnia. Mieliśmy tylko jedną grę odwołaną z powodu COVID i przełożenie jej na pierwszy wolny tydzień nie jest dla nas korzystne. Mieliśmy mecze europejskie, a także mecze Carabao Cup, jesteśmy w FA Cup. Tak jak powiedziałem, nie mam zamiaru narzekać, bo to nie ja podejmuje te decyzje, ale nie sądzę, żeby była ona szczególnie dobra.

Napastnicy stwarzają ostatnio wiele szans

Zdobyliśmy cztery gole w Watford, trzy zdobyliśmy w Crystal Palace. Mamy dzisiaj dwa. Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony, że zachowaliśmy dziś czyste konto, ponieważ jest to coś, co musimy zrobić, a wiadomo, że Leeds jest drużyną która sprawia problemy. Mają naprawdę dobry styl gry. To był prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych meczów, jakie moim zdaniem odbył się w tej rundzie FA Cup. Jestem bardzo zadowolony, że zawodnicy dobrze wykonali swoją pracę – od jutra ruszamy z przygotowaniami do środowego spotkania. 

Wyjazd Saida Benrahmy, to była wielka szansa dla Nikoli Vlasica

Myślę, że Nikola poradził sobie całkiem nieźle. Dojrzewał w grze, im dłużej ona trwała. Cieszę się z tego, bo to naprawdę sumienny, pracowity chłopak. Cieszyłem się, że dostał dwie lub trzy próby strzału na bramkę i był bliski zdobycia gola – przyczynił się do dobrego wyniku. 

Czy zostanie regularnym graczem West Hamu?

Mam nadzieję, że uda mu się zdobyć gole i asysty. Jest młody – ma 24 lata, więc mamy nadzieję, że nadejdzie poprawa i damy mu trochę szans na przyzwyczajenie się do miejsca, w którym się znajdujemy. To duży krok dla wszystkich graczy, którzy przychodzą – nie wszyscy są wystarczająco gotowi do gry na tym poziomie. 

Gracze Leeds uważali, że pierwszy gol powinien zostać unieważniony

Z boku boiska nie zauważyłem, żeby ktokolwiek był na spalonym. Tak naprawdę nie obawiałem się, że to nie będzie uznana bramka. Kiedy zobaczyłem, że tak długo na to patrzą, pomyślałem, że może jest coś, czego nie widziałem. 

Jarrod stał się nieco bardziej konsekwentny pod względem wyników, asyst i bramek

Myślę, że zagrał trochę spokojniej, był opanowany – jest szybki i chce brać udział w grze, ale czasami trzeba zwolnić, zmienić prędkość z jaką grasz. Myślę więc, że Jarrod dopiero zaczyna trochę lepiej rozumieć pewne części gry. Chcemy, żeby szedł dalej i starał się zdobywać więcej bramek, więcej asyst – jestem z niego zadowolony, bo to dobry chłopak, który ciężko pracuje.

Mam nadzieję, że dzięki swojej grze wywrze dobre wrażenie na selekcjonerze reprezentacji Anglii i sprawi, że ​​Gareth weźmie go pod uwagę. 

Jako menedżer naprawdę podoba mi się myśl, że mogę zmienić kogoś w międzynarodowego gracza. Będziemy motywować Jarroda i starać się, aby strzelał gole i poprawił swoją grę. Miejmy nadzieję, że może w końcu zdobędzie miejsce w kadrze narodowej.

Czy Vladimir Coufal wróci na środowy mecz?

Będzie blisko powrotu – jest duża szansa, że tak.

Doniesienia o zainteresowaniu Lucasem Digne

Nigdy nie wypowiadałbym się na temat graczy z innych klubów, ponieważ są ich zawodnikami. Oczywiście szukamy wzmocnień i chcielibyśmy dodać kogoś do składu, jeśli to będzie możliwe. Zarząd jasno określił, że jeśli zechcę to zrobić i znajdziemy odpowiednich graczy, to na to pozwolą, więc szukamy.