Kapitan zespołu U-23 Declan Rice jest zachwycony awansem do Pierwszej Dywizji Premier League 2. Utalentowany obrońca twierdzi, że jest to efektem ciężkiej pracy całego zespołu.

To niesamowite uczucie, najlepsze na świecie – powiedział kapitan tuż po meczu na St. James’ Park. – Nie mogę wyrazić tego słowami. W pierwszej połowie byliśmy gorsi. Byliśmy zestresowani. W drugiej połowie wyszliśmy na boisko i pokazaliśmy na co nas stać. Graliśmy ostro i doprowadziliśmy do wyniku 2:1 dzięki Toniemu.

Zawsze marzyłem, żeby zostać kapitanem, a dziś dzięki podniesieniu pierwszego trofeum w roli zawodnika spełniłem moje marzenie. To pokłosie dobrego sezonu w naszym wykonaniu. To najlepsza kampania w moim życiu, jestem taki szczęśliwy! – powiedział Rice.

Nadzieja West Hamu wypowiedziała się na temat trudów, jakie przynoszą ze sobą intensywne rozgrywki Premier League 2.

Jeśli się nad tym zastanowić, to w sezonie rozegraliśmy 20 meczy, a zawodnicy powoływani do swoich drużyn narodowych nawet i 30. To był trudny sezon, ale walczyliśmy dzielnie. Słowa uznania należą się Terry’emu Westley’owi i Liamowi Manningowi, którzy codziennie ciężko nas trenowali. Tą wygraną odwdzięczyliśmy im się. Przed meczem Toni powiedział: „potrzebuję dobrego masażu, a później strzelę dwie bramki!” Cieszę się, że tak dobrze sobie poradził – zakończył kapitan zespołu U-23.