West Ham United Women ogłasił podpisanie kontraktu z reprezentantką Japonii,  Honoką Hayashi. 24-letnia ofensywna pomocniczka dołącza do Młotów na podstawie dwuletniego kontraktu za nieujawnioną opłatę ze szwedzkiej drużyny Damallsvenskan AIK Fotboll. 

Utalentowana zawodniczka to stała bywalczyni wyjściowej „11” sztokholmskiego zespołu, występująca w każdym meczu drużyny w minionej kampanii. Hayashi siedmiokrotnie trafiła do siatki dla klubu od czasu przybycia z Cerezo Osaka w jej rodzinnej Japonii w 2021 roku. 

Pomocniczka zaliczyła 150 występów dla drużyny w Nadeshiko League One, najwyższej klasy rozgrywkowej w Japonii

Przeniosła się do Szwecji, aby rzucić sobie wyzwanie w Europie. Hayashi ma na swoim koncie 16 występów w reprezentacji Japonii i grała u boku innych zawodniczek Młotów. 

Hayashi jest zachwycona dołączeniem do West Hamu United i grą w Barclays Women’s Super League. 

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do West Hamu. Naprawdę nie mogłam się doczekać podpisania umowy, odkąd usłyszałam o zainteresowaniu i nie mogę się doczekać, aby zacząć regularnie grać.

Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mogę zagrać w Barclays Women’s Super League. Nie spodziewałam się, że będę miała okazję zagrać w Anglii tak szybko w mojej karierze – jestem podekscytowana tym momentem! 

Powiedziałbym, że moje mocne strony to to, że potrafię utrzymać piłkę w ciasnym polu, lubię wspierać ruchy ofensywne i pomagać zespołowi w zdobywaniu wielu bramek. Mam nadzieję, że będę w stanie to zrobić tutaj, w West Hamie United.