Po śmierci Jej Królewskiej Mości Elżbiety II i wejściu Wielkiej Brytanii w okres żałoby narodowej, Premier League i FA przełożyły wszystkie mecze w ten weekend.

Trwają rozmowy z UEFA na temat meczu grupy B Ligi Konferencji Europejskiej UEFA Irons z Silkeborg IF, który ma się odbyć w Danii w czwartek 15 września.

Idąc za wskazówkami FA, przełożony został również otwierający mecz kobiet Barclays Women’s Super League w Chelsea w niedzielę 11 września.

Jakie są wytyczne rządu?

(…) Nie ma obowiązku odwoływania ani odkładania wydarzeń kulturalnych i wydarzeń sportowych, ani zamykania miejsc rozrywki w okresie żałoby narodowej. Leży to w gestii poszczególnych organizacji.

Na znak szacunku organizacje mogą rozważyć anulowanie lub przełożenie wydarzeń lub zamknięcie miejsc w dniu pogrzebu państwowego (…)

Królowa bardzo interesowała się sportem, w tym piłką nożną. Jej Królewska Mość uczestniczyła w wielu finałach Pucharu Anglii podczas swoich rządów i była orędowniczką narodowego sportu przez wiele lat swojej służby.

Monarchini była na stadionie Wembley w 1966 roku, prawdopodobnie w najsłynniejszym momencie, kiedy to wręczyła kapitanowi Bobby’emu Moore’owi trofeum Julesa Rimeta po tym, jak Anglia pokonała Niemcy Zachodnie i wygrała Puchar Świata.