West Ham United potwierdził nominację Rehanne Skinner na menadżera pierwszej drużyny kobiet. 43-latka przybywa z prawie 20-letnim doświadczeniem w pracy w kobiecej piłce nożnej, w tym przez trzy lata w Football Association, gdzie trenowała zespoły rozwojowe Anglii U19, U20 i U21, a następnie była asystentką trenera reprezentacji narodowej.

Niedawno Skinner spędziła dwa i pół sezonu jako menedżer Tottenham Hotspur w Barclays Women’s Super League, prowadząc ich do najwyższego miejsca (piątego), w historii WSL.

Skinner, która dołączy do swojej drużyny w przyszłym miesiącu (po wypełnieniu kontraktowych zobowiązań medialnych na Mistrzostwach Świata Kobiet w Australii) mówi, że nie może się doczekać, aby zacząć pracę i budować na fundamentach, które już istnieją w klubie.


 
Cieszę się, że dołączam do West Hamu United – powiedziała West Ham TV. Odbyło się wiele rozmów między mną a właścicielami w klubie na temat dalszych planów i jestem po prostu bardzo podekscytowana perspektywą poprowadzenia zespołu.
 Myślę, że najważniejszą rzeczą dla mnie jest to, że klub ma dobrze ugruntowaną pozycję i wcześniej wykonano fantastyczną pracę.

Teraz jesteśmy na etapie, na którym naprawdę chcemy posunąć się naprzód i zrobić postęp w pracy. W West Hamie United istnieje wielkie poczucie wspólnoty, wraz z poważnymi długoterminowymi ambicjami. Myślę, że wyzwanie, jakim jest zrealizowanie tego, jest naprawdę ekscytujące i nie mogę się doczekać możliwości pracy z zawodniczkami i poprowadzenia ich w kierunku wizji, którą ma klub.