Młody i obiecujący obrońca Młotów Reece Oxford szybko przystosowuje się do życia na wypożyczeniu poza granicami Anglii. 18-latek przyszły sezon spędzi w niemieckiej Bundeslidze w barwach Borussi Monchengladbach. 

Ekipa M’Gladbach rozpoczęła swój okres przygotowawczy w miniony poniedziałek. Już niedługo zmierzą się z ekipą z niższej klasy rozgrywkowej w Niemczech – Wuppertaler SV. Spotkanie odbędzie się w ten weekend.

Moje pierwsze odczucie jest bardzo dobre. Borussia wydaje się być bardzo rodzinnym klubem. Fani przychodzą na treningi, żeby zobaczyć nas w akcji. Taki rodzaj wsparcia jest świetny – zaczął Reece w rozmowie z klubową stroną borussia.de.

Trening jest trochę inny od tego, do którego przywykłem na wyspach, ale uważam, że to dla mnie dobre, ponieważ przenosi mnie to na bardzo dobry poziom kondycyjny. Nie ma zbyt wielkiej różnicy między przygotowaniami do sezonu w Niemczech i Anglii, ale odnoszę wrażenie, że dzięki treningowi tutaj więcej uwagi przykłada się do biegania! To wyczerpujące i nowe dla mnie, ale przyniesie mi wiele korzyści i pozwoli na danie z siebie wszystkiego na boisku – powiedział Ox.

Reece Oxford będzie miał okazję współpracować z graczami z przeróżnym doświadczeniem międzynarodowym. W składzie znajdują się między innymi reprezentanci Belgii, Danii, Brazylii, Szwecji, Włoch, Holandii, Francji czy Stanów Zjednoczonych. Nasz wychowanek nie ukrywa radości z takiego obrotu sprawy.

Czuję się bardzo dobrze. Większość chłopaków mówi po angielsku. To mi pomogło w moich pierwszych dniach na wypożyczeniu. Dużo ze wszystkimi rozmawiam, żeby dobrze się zapoznać. Ta sprawa jest najważniejsza na samym początku. 

Nie mogę się doczekać obozu przygotowawczego pomimo faktu, że prawdopodobnie będziemy biegać więcej, niż zazwyczaj! Chcę być w formie razem z drużyną przed nowym sezonem i dobrze wszystkich poznać. To bardzo ważne, jeśli chce się być pewnym siebie na boisku i odważnie wchodzić w mecze – ocenił młodzieżowy reprezentant Anglii.

Pięciokrotni mistrzowie Bundesligi rozpoczną sezon 2017/2018 domowym meczem z 1. FC Koeln w weekend 18-19 Sierpnia. Weekend wcześniej Borussia pojedzie na swój mecz Pucharu Niemiec do Rot-Weiss Essen. Wychowanek West Hamu nie może się doczekać aby spróbować swoich sił w niemieckim futbolu.

Moim zdaniem Bundesliga jest bardzo podobna do Premier League. To silna, zbilansowana liga z dużymi firmami jak Borussia Dortmund, Bayern Monachium czy Bayer Leverkusen. Nie mogę się doczekać początku sezonu i możliwości rywalizowania z tymi drużynami – zakończył Reece Oxford.