Reece Oxford jest gotowy na stałe zmienić barwy klubowe, jeżeli klub z Monchengladbach zdecyduje się zwiększyć ofertę do 15 milionów funtów.

Start sezonu dla obrońcy nie należał do najlepszych. Anglik potrzebował kilku miesięcy na aklimatyzację. Jednakże pod koniec grudnia młodemu piłkarzowi udało się przebić do pierwszego składu drużyny z Bundesligi. Jeszcze przed zimową przerwą w Niemczech, 19-latek rozegrał trzy mecze (przeciwko Freiburgowi, Hamburgowi i Bayerowi Leverkusen). Niemiecki klub już teraz jest w stanie zaoferować 8 milionów funtów za perspektywicznego defensora.

Nastolatek, który swój debiut odhaczył w wieku 16 lat, wraz z początkiem Nowego Roku wrócił do Londynu. Niestety podczas swojego pierwszego treningu pod okiem Davida Moyesa Anglik doznał urazu kostki. Decyzja o jego przyszłości prawdopodobnie zostanie podjęta w następny wtorek po rozegranym meczu z Shrewsbury Town.

Jeżeli kluby nie doszłyby do konsensusu w kwestii kwoty odstępnego, być może udałoby się ponownie wypożyczyć Oxforda, który prawdopodobnie nie chciałby spędzić reszty sezonu na London Stadium.

Wychowanek Młotów jest również łączony z RB Leipzig, który słynie z pozyskiwania utalentowanej młodzieży. Moyes podkreśla jednak, że niechętnie chce pozbywać się najbardziej wartościowych juniorów.