Dwaj zawodnicy West Hamu United zmierzyli się w sobotni wieczór w jednym meczu towarzyskim pomiędzy Brazylią a Maroko. Ostatecznie zespół Nayefa Aguerda cieszył się ze zwycięstwa (2:1) nad Brazylią Paquety. Brazylijczyk zapisał na swoim koncie asystę przy jedynym golu swojego zespołu, którego strzelił pomocnik Manchesteru United – Casemiro.

Aguerd i Paquetá rozpoczęli rywalizację od pierwszych minut. Środkowy obrońca zaliczył swój 31. występ w reprezentacji Atlas Lions, a Paquetá wystąpił po raz 40. w słynnym brazylijskim Yellow and Blue.

Maroko, które w grudniu dotarło do półfinału Mistrzostw Świata FIFA, utrzymało dobrą passę

Maroko dało swoim kibicom mnóstwo powodów do radości, gdy były skrzydłowy Southampton – Sofiane Boufal – w 29. minucie otworzył spotkanie, strzelając pierwszego gola. Brazylia wyrównała w drugiej połowie dzięki Casemiro, ale to Maroko miało do powiedzenia ostatnie słowo tego wieczoru. Napastnik Sampdorii – Abdelhamid Sabiri – zdobył zwycięską bramkę jedenaście minut przed końcem spotkania.

W pozostałych spotkaniach:

• Thilo Kehrer  był późnym rezerwowym w wygranym 2:0 towarzyskim meczu Niemiec z Peru w Moguncji. Niemcy będą gospodarzami przyszłorocznego UEFA Euro 2024, więc nie muszą brać udziału w kwalifikacjach. Kehrer pomógł zachować swoim kolegom czyste konto w pierwszym meczu przygotowawczym. Napastnik Werderu Brema – Niclas Füllkrug – zdobył wcześniej dublet, dając swojemu zespołowi pewne zwycięstwo. Kehrer ma teraz na swoim koncie 25 występów w  Die Mannschaft
  • Ben Johnson wszedł z ławki rezerwowych i zaliczył swój piąty występ w reprezentacji Anglii do lat 21 w towarzyskim, zwycięskim (4:0) spotkaniu z Francją. Johnson pojawił się na boisku 12 minut przed końcem gry przy stanie 2:0. Emile Smith Rowe z Arsenalu i Noni Madueke z Chelsea dali w późniejszym czasie znaczącą przewagę Young Lions

W innych grupach wiekowych…

• Divin Mubama  nie był w stanie zapobiec przegranej 1:0 Anglii do lat 19 z Islandią w eliminacjach Mistrzostw Europy UEFA do lat 19. Anglia będzie teraz potrzebowała pozytywnego wyniku w ostatnim meczu grupowym z Węgrami i ma nadzieję, że pozostałe wyniki będą im sprzyjać – wówczas uda im się awansować do letnich finałów na Malcie
  • W tym samym turnieju  Callum Marshall  strzelił gola z rzutu karnego, ale Irlandia Północna U19 przegrała 3:1 z Rumunią. Z dwoma porażkami w dwóch meczach, Irlandia Północna nie może już zakwalifikować się do finału

Na poziomie U17 Anglia i Irlandia Północna zmierzyły się w eliminacjach do finałów Mistrzostw Europy UEFA U17

• Josh Briggs  wystartował w reprezentacji Irlandii Północnej, która została pokonana 2:0 przez pomocnika Arsenalu Ethana Nwaneriego w drugiej połowie. Finlay Herrick był niewykorzystanym rezerwowym dla Anglii, która ma pole position, aby zakwalifikować się do finału w Estonii, mając dwupunktową przewagę nad Holandią przed wtorkowym spotkaniem między tymi zespołami