Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa menadżera West Ham United, Davida Moyesa. Spotkanie z mediami jak zwykle odbyło się za pośrednictwem systemu Zoom.

Rozmowa szefa z dziennikarzami miała oczywiście związek z jutrzejszym meczem 5 rundy Pucharu Anglii, w którym to West Ham United zmierzy się z Manchesterem United. Spotkanie to będzie transmitowane w Polsce przez Eleven Sport1 od godziny 20:30.

Oto tematy, które zostały poruszone podczas konferencji:

Czerwona kartka Tomáša Součka

Jestem ogólnie rozczarowany piłką nożną, że zaangażowani w to sędziowie pozwalają, by takie sytuacje przejęły grę. Myślę, że każdy piłkarz ma obowiązek postępować właściwie. Czuję, że działacze dają piłkarzom szansę na odniesienie sukcesu w jakiś sposób. Jedynymi ludźmi, którzy mogą to powstrzymać, są widzę dzisiaj sędziowie.

Spotkanie Pucharowe

Nie mogę się doczekać meczu pucharowego. To dla nas oczywiście trudna gra, a często w Pucharze trzeba dostać ciężkie fizycznie spotkania, aby dostać się do finału. Jak jesteś tu gdzie jesteś, wiesz że będziesz musiał wygrać kilka dużych gier. Mamy do czynienia z dość silną ekipą. Na tym etapie nie ma łatwych meczów.

Ogólnie myślę, że rywalizowaliśmy całkiem dobrze z najlepszymi zespołami. Musimy jeszcze trochę przejść, aby być na tym poziomie, a to może zająć dużo czasu. Mam nadzieję, że zagramy bardzo dobry mecz. Puchar zawsze powodował niezadowolenie, więc tym razem musimy spróbować to zmienić.

Szef Młotów po raz pierwszy od sezonu 2015/16 postawił sobie za cel awans klubu do ćwierćfinału prestiżowych rozgrywek. Aby to zrobić, West Ham będzie musiał pokonać silną obronę na Old Trafford. Pragnienie Moyesa, aby jego drużyna rywalizowała na wszystkich frontach, znalazło odzwierciedlenie w jego wyborach drużynowych przeciwko przeciwnikom z niższej ligi w trzeciej i czwartej rundzie.

Wiadomości drużynowe

Czekamy, aż FA zdecyduje, jaka jest sytuacja z Tomášem. Nie możemy teraz zbytnio planować. Mam nadzieję, że otrzymamy szybką odpowiedź. Myślę, że wybraliśmy mocne składy przeciwko Stockport i Doncaster, teraz będzie podobnie. Możemy mieć jedną lub dwie zmiany w wyniku kontuzji lub zawieszenia. Cokolwiek by to nie było, planujemy udać się tam z silną drużyną i jeśli damy radę przejść do następnej rundy Pucharu Anglii będę niezwykle szczęśliwy i dumny.

Michail Antonio

Wciąż odczuwa zmęczenie, więc będzie blisko, ale czy mu się uda zagrać, czy nie… będziemy musieli ocenić jutro. Trzeba na bieżąco podejmować decyzję, czy jest w stanie wyjść bezpiecznie i grać.

Manchester United

Myślę, że Bruno Fernandes nadał im zupełnie inny wymiar. Zdominował większość ich dobrej gry. Mają teraz wielką szybkość i umiejętności. Rashford, Martial i Cavani to są bardzo utalentowani zawodnicy. Oczywiście my też mamy zdolnych i precyzyjnych zawodników, więc musimy tam pojechać i dać dobry występ.

Ole Gunnar Solskjaer

Biorąc pod uwagę czas, który mu dano, zaczął tworzyć naprawdę młodą, ekscytującą drużynę. Mieli kilku naprawdę dobrych graczy, którzy przeszli przez ich akademię i sprowadzili kilku graczy, którzy również pomogli ich drużynie. tworzą fajny zespół, a czas, który na to otrzymał Ole, bardzo mu pomógł.

Refleksja nad pierwszą połową sezonu

Nie mogłem wystarczająco pochwalić zawodników za to, jak dobrze sobie poradzili. Naprawdę myślę, że mamy kolejny krok do osiągnięcia. Ostatnio widziałem kilka poziomów wydajności, co dało mi wielką nadzieję, że będą mogli dalej być jeszcze lepsi. Miejmy nadzieję, że w drugiej części będziemy mogli nadal pokazywać formę, którą pokazaliśmy w pierwszej połowie sezonu.