Przedłużenie wypożyczenia Souceka nie powinno stanowić problemu

Zarówno kluby piłkarskie jak i piłkarscy agenci bacznie przyglądają się sytuacji zawodników, których kontrakty wygaszają w czerwcu. West Ham posiada trzech takich piłkarzy, a są nimi Pablo Zabaleta, Carlos Sanchez i właśnie Czech Tomas Soucek.

Praktycznie pewne jest, że Sanchez opuści wschodni Londyn wraz w końcem aktualnej umowy, czyli w czerwcu bieżącego roku. Podobna sytuacja ma mieć miejsce z Pablo Zabaletą, który powoli zmierza do piłkarskiej emerytury.

Inaczej ma być w przypadku czeskiego pomocnika. Z prawnego punktu widzenia West Ham będzie zobowiązany do wykupu Souceka ze Slavii Pragi pod warunkiem utrzymanie się w Premier League, przed końcem wypożyczenia czyli przed 30 czerwca. Narazie sytuacja w związku z pandemią koronawirusa jest mocno skomplikowana, rozgrywki Premier League, podobnie jak i innych europejskich i światowych lig sportowych zostały wstrzymane.

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy mogą zostać wznowione na początku czerwca, a mecze mają odbywać się bez udziału publiczności. W takim przypadku wątpliwe jest aby ukończyć bieżący sezon przed 30 czerwca. Zarząd West Hamu, Slavii oraz sam piłkarz są zadowoleni z wypożyczenia dlatego przedłużenie tej opcji nie powinno stanowić większego problemu.

West Ham Poland

FREE
VIEW