West Ham, Crystal Palace i siedem innych klubów dzieli obecnie zaledwie pięć punktów w najbardziej zaciętej od lat walce o utrzymanie w najlepszej lidze świata. Klub ze wschodniego Londynu otrzymał ogromny impuls w środku tygodnia (kiedy Palace i Southampton przegrały swoje spotkania), aby utrzymać się z dala od strefy spadkowej.

Wielu ekspertów od jakiegoś czasu mówi, że West Ham jest „zbyt dobry, by upaść”

Prezes Crystal Palace – Steve Parish – oficjalnie poinformował dzisiaj, że to West Ham był jednym z powodów, dla których klub z Selhurst Park zwolnił Patricka Vieirę ze stanowiska menedżera. Zespół z południowego Londynu uda się w niedzielę do liderów ligi (Arsenalu) – kluby walczące o utrzymanie oczywiście trzymają kciuki za zwycięstwo Kanonierów.

Na ten moment Crystal Palace okupuje dwunastą lokatę w tabeli Premier League. Miejsce to, choć mogłoby się tak wydawać, nie zapewnia żadnego spokoju w kontekście utrzymania w krajowej elicie. Palace zachowuje jedynie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Walka o przetrwanie zyskała nowe oblicze, kiedy Vieira został zwolniony ze swoich obowiązków – decyzja ta była dla niektórych zaskoczeniem 

Przemawiając w Sky Sports News, Parish powiedział: Widok wielkiego klubu, takiego jak West Ham i innych znajdujących się tuż pod nimi, bardzo mnie zaniepokoił i poczułem, że konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań.

Wraz z Vieirą z posadami pożegnali się trzej członkowie jego sztabu trenerskiego, czyli Osian Roberts, Kristian Wilson i Saïd Aïgoun.

Oczywiście to wstyd, ponieważ mam ogromną ilość szacunku dla Patricka i tego, co dla nas zrobił – doprowadził zespół do półfinału Pucharu Anglii w ubiegłym sezonie, miał fantastyczną poprzednią kampanię, ale oczywiście jest to biznes oparty na wynikach – powiedział Parish w Sky. Na dole  tabeli jest bardzo ciasno i muszę pomyśleć o tym, co da nam największą szansę na utrzymanie naszego statusu – o to teraz chodzi.  Jesteśmy w walce z kilkoma bardzo, bardzo dobrymi zespołami.

Kiedy patrzysz na Leicester, West Ham, Wolves, Southampton i na nas… zaczynasz myśleć, że trzy z tych klubów spadną z ligi – wiesz, że to wielkie zespoły z niesamowitą historią w Premier League. Wtedy decydujesz, że musisz coś zmienić.

West Ham i Foxes przeciwstawiają się wielkiemu trendowi w Premier League

West Ham i Leicester są teraz jedynymi klubami realnie zagrożonymi spadkiem z Premier League, które nie zmieniły swojego menedżera w tym sezonie. Niektórzy fani Młotów, którzy wzywali do zwolnienia Davida Moyesa, będą teraz z zainteresowaniem obserwować, czy Palace uzyska to legendarne „odbicie nowego menedżera”. Czas pokaże, czy to Palace, czy Leicester i West Ham podjęły właściwe – kontrastujące ze sobą działania.

75-letni szkoleniowiec może wrócić do Premier League – szokujący pomysł Crystal Palace na walkę o utrzymanie, czy tylko plotka?

David Ornstein poinformował popołudniu, że Roy Hodgson jest jednym z głównych kandydatów do przejęcia zespołu. Niedługo po ogłoszeniu decyzji o zwolnieniu Patrica Vieiry ruszyła lawina spekulacji. Jak zawsze łączeni są „wolni” menadżerowie, więc na „pierwszy ogień” poszedł Frank Lampard i Steven Gerrard. Późniejsze popołudnie przyniosło kolejne zaskakujące nazwisko – Hodgsona. Wymienia się jeszcze Paddy’ego McCarthy’ego. To właśnie Irlandczyk tymczasowo przejął obowiązki zwolnionego Vieiry i to on poprowadzi zespół w najbliższym meczu z Arsenalem.