Przed nami przerwa w rozgrywkach Premier League spowodowana meczami międzynarodowymi. Zespół odpocznie w dobrych nastrojach po ostatniej wygranej 4:0 z AEK Larnaka. Manuel Lanzini jest pełen optymizmu. 

Wygrana z Cypryjczykami podbudowała morale zespołu. Młoty wygrały wszystkie swoje mecze w europejskich rozgrywkach w tym sezonie.

– Wynik był dla nas bardzo korzystny. Musieliśmy rozgrywać piłkę i ją kontrolować, ponieważ nasi rywale to dobry zespół. Na ich nieszczęście dostali czerwoną kartkę, dzięki czemu mieliśmy więcej miejsca na boisku. 

– Myślę, że mamy dość mocną drużynę, by kontynuować nasz marsz ku finałowi. To dla nas bardzo ważne. Wiemy jednak, że musimy dążyć do celu krok po kroku. Zobaczymy, jak daleko zajdziemy. 

Filigranowy Argentyńczyk rozegrał bardzo dobre zawody. Często schodził do środka i kombinacyjnie rozgrywał piłkę razem z Tomasem Souckiem i Lucase Paquetą. Również maczał palce przy bramce Gianluci Scamacci. Pomocnik zaabsorbował uwagę obrońców, dzięki czemu Włoch mógł wykończyć swoją akcję precyzyjnym strzałem.

– Cieszę się z gola Gianluci. To wspaniały piłkarz i dobry człowiek. Ciężko pracował, co przyniesie efekty. Dzięki temu jego pewność siebie wzrośnie. Mam nadzieję, że wciąż będzie zdobywał bramki. 

– Kiedy Gianluca zaczął swoją przygodę w West Hamie to radził sobie bardzo dobrze. Strzelał bramki w Premier League i w europejskich pucharach. Potem złapał kontuzję. Wierzę, że cały czas będzie ciężko pracował nad swoją pewnością siebie. 

Podopieczni Davida Moyesa wrócą na boisko 2 kwietnia. Wówczas podejmą u siebie ekipę Southampton, co zapoczątkuje intensywny okres obfitujący w wiele spotkań.

– Musimy teraz odpocząć ale też odpowiednio przepracować przerwę w rozgrywkach. To dobrze wpłynie na naszą kondycję mentalną. 

– Gdy wygrywasz to zyskujesz pewność siebie. To dobrze wpływa na całą grupę. Mamy nadzieję, że teraz wygramy kilka meczów w lidze.