Na przełomie stycznia i lutego zostanie rozegrany Puchar Narodów Afryki 2017. W tym turnieju weźmie udział kilku zawodników Młotów, co może stanowić spory problem dla Slavena Bilicia. 

West Ham najprawdopodobniej będzie musiał radzić sobie bez Cheikhou Kouyate (Senegal), Sofiane’a Feghouliego (Algieria) i Andre Ayew (Ghana). Niewykluczone również, że powołanie do reprezentacji Senegalu dostanie rekonwalescent Diafra Sakho.

Klub obawia się wyjazdu napastnika Młotów na ten turniej, ponieważ jest spore ryzyko, że Sakho może odnowić się uraz pleców. Przypomnijmy, że tej kontuzji z którą gracz walczył przez kilkanaście miesięcy, doznał na zgrupowaniu reprezentacji Lwów Terangi, przed PNA 2015.

Właściciele Młotów planują poważne wzmocnienia w styczniu, by odmienić sytuację zespołu w tabeli. Jedno jest pewne, podczas zimowego okienka transferowego klub nie pozyska żadnych piłkarzy z Afryki.

Zawodnicy, którzy pojadą na turniej do Gabonu, opuszczą mecze ligowe z Crystal Palace (dom), Middlesbrough (wyjazd), Manchesterem City (dom) i Southampton (wyjazd).