West Ham United po walce do ostatnich minut przegrał na London Stadium z Tottenhamem 2:3. Podopieczni Slavena Bilicia w drugiej połowie wrócili do meczu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość lokalnego rywala.

Chorwacki menedżer przed meczem dokonał trzech zmian. Za kontuzjowanych Jamesa Collinsa i Pedro Obianga do składu wskoczyli Angelo Ogbonna i Mark Noble. 49-latek postanowił także posadzić na ławce rezerwowych Andy’ego Carrolla. W jego miejsce pojawił się Marko Arnautović.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany, ale bez bardziej klarownych sytuacji pod obiema bramkami. Dopiero w 17 minucie pierwszą dobrą okazję miał West Ham. Kapitalną podaniem do Marko Arnautovicia popisał się Mark Noble. Austriak wbiegł w pole karne, zagrywając piłkę między nogami obrońcy Spurs, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i Serge Aurier wybił piłkę.

Niestety w 28 minucie z powodu kontuzji pachwiny boisko musiał opuścić Michail Antonio. Za naszego skrzydłowego do gry został wstawiony Andy Carroll. Tym samym Chicharito wrócił na skrzydło.

Sześć minut później rosły snajper Młotów został antybohaterem. Anglik zagrał piłkę do nikogo w środkowej strefie boiska. Przejął ją Eriksen i zagrał prostopadle do Dele Allego. Reprezentant Synów Albionu świetnym podaniem obsłużył Harry’ego Kane’a i było 1:0 dla Tottenhamu.

Niestety trzy minuty po zdobyciu gola dla Spurs, West Ham przegrywał już 0:2. Kolejną stratę zaliczył Carroll. Piłkę przechwycił Vertonghen zagrał do Allego, który uderzył na bramkę Młotów. Dobrze interweniował Joe Hart, ale z dobitka Kane’a była nie do obrony. Do przerwy wynik sie nie zmienił i The Irons schodzili do szatni z bagażem dwóch goli.

Od początku drugiej połowy West Ham starał się mocniej zaatakować, ale nic klarownego z tego nie wychodziło. Co gorsze w 59 minucie gola na 3:0 dla gości zdobył Christian Eriksen. Duńczyk na 16 metrze znalazł się bez opieki i pewnym strzałem po ziemi trafił do siatki.

Pięć minut później gospodarze zdobyli gola na 3:1. Po dośrodkowaniu Cresswella z rzutu rożnego piłkę na długi słupek zgrał Fonte, a akcję w swoim stylu wykończył Chicharito.

W 66 minucie na murawie zameldował się Andre Ayew. Ghańczyk zastąpił Marko Arnautovicia, który zaliczył bardzo dobrą pierwszą połowę.

20 minut przed końcem meczu sędzia Michael Oliver wyrzucił z boiska za drugą zółtą kartkę obrońcę Tottenhamu Serge’a Auriera. Od tej pory West Ham postanowił mocniej zaatakować bramkę Hugo Llorisa. W międzyczasie za Fonte na murawie zameldował się Arthur Masuaku.

Dobrą sytuację do zdobycia drugiego gola w tym meczu miał Javier Hernandez. Meksykanin uderzył niestety w środek bramki i pewnie piłkę wypiąstkował reprezentant Francji Hugo Lloris.

W 86 minucie gry West Ham zdobył kontaktowego gola! Po świetnym dośrodkowaniu Masuaku, bramkę głową zdobył Cheikhou Kouyaté.

Niestety więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i West Ham przegrał 2:3 z Tottenhamem.

West Ham: Hart – Fonte (Masuaku 74), Reid, Ogbonna – Zabaleta, Noble, Kouyaté, Cresswell – Antonio (Carroll 28), Arnautović (Ayew 66) – Chicharito.

Ławka: Adrián, Sakho, Rice, Byram.