Młoty przegrały w wyjazdowym meczu z Manchesterem United 1:2. Bramkę kontaktową dla West Hamu zdobył Felipe Anderson, zaś zwycięstwo gospodarzom zapewnił Paul Pogba dwoma trafieniami z rzutów karnych. Mecz wzbudził wiele kontrowersji, szczególnie poziom sędziowania. Arbiter nie uznał poprawnie zdobytego gola West Hamu w pierwszej połowie, a pierwszy karny dla Red Devils był bardzo dyskusyjny.

Manuel Pellegrini kolejny raz dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. W środku obrony ponownie zobaczyliśmy duet Ogbonna – Balbuena. Zmieniły się skrzydła defensywy – od pierwszych minut zagrali Pablo Zabaleta i Arthur Masuaku.

Manchester United dzięki dwóm trafieniom Pogby z rzutów karnych, awansował na piątą pozycję w tabeli wyprzedzając Arsenal.

Do największych kontrowersji doszło w pierwszej połowie spotkania. Felipe Anderson zdobył poprawną bramkę w 10. minucie, jednak sędzia pomylił się i nie uznał gola. Arbiter był przekonany, że w tej sytuacji Brazylijczyk był na pozycji spalonej. Powtórki pokazały, że gol był zdobyty prawidłowo.

W 17. minucie Robert Snodgrass zdecydowanie odebrał piłkę rywali na linii pola karnego. Arbiter zdecydował się podyktować rzut karny. Strzał z „jedenastki” na gola pewnie zamienił Pogba.

Cztery minuty po przerwie, Felipe Anderson a końcu doczekał się bramki. Gospodarze odpowiedzieli jednak kolejnym trafieniem z karnego w 79. minucie. Tym razem Ryan Fredericks nieprzepisowo zatrzymał Anthony’ego Martiala. Rzut karny ponownie pewnie wykorzystał Paul Pogba.

Młoty mimo dobrego meczu nie wywiozły z Old Trafford nawet punktu. West Ham przegrał trzeci mecz ligowy z rzędu, jednak sobotnie gra pozwala myśleć z umiarkowanym optymizmem o nadchodzących spotkaniach.

Oceny według Sky Sports:

Man Utd: De Gea (6), Jones (7), Smalling (7), Rojo (6), Dalot (6), Fred (6), Pogba (8), Mata (6), Lingard (6), Martial (7), Lukaku (7).

Rezerwowi: Rashford (7), Pereira (6), Greenwood (5).

West Ham: Fabianski (6), Balbuena (6), Zabaleta (6), Ogbonna (7), Masuaku (7), Noble (6), Rice (7), Lanzini (6), Snodgrass (7), Anderson (7), Hernandez (7).

Rezerwowi: Diangana (5), Antonio (7), Fredericks (5).