Zapraszamy do zapoznania się z plusami i minusami meczu West Hamu z Sturmem Graz II (0:0), który został rozegrany w poniedziałek w Bad Waltersdorf.

Plusy:

+ Młodzież

Bardzo miło patrzyło się w tym meczu na grę kilku młodych graczy. Przede wszystkim najlepsze wrażenie pozostawili po sobie Nathan Holland, Reece Burke i Declan Rice.

+ Fernandes

Szwajcar bardzo dobrze wyglądał w tym spotkaniu. Potrafił świetnie kiwnąć, zagrać krótkie czy długie podanie. Bardzo dobry także w odbiorze. W przyszłości powinien ogrywać większa rolę w zespole i być może niedługo wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie Młotów.

+ Powroty po kontuzjach

Mark Noble, Angelo Ogbonna i Pedro Obiang pod koniec poprzedniego sezonu zmagali się z urazami, ale w tym spotkaniu widać było, że wszystko z ich stanem zdrowia jest już ok. Forma powinna przyjść na start sezonu.

+ Zabaleta

Widać było, że Argentyńczyk złapał dobry kontakt z zespołem i starał się z Markiem Noblem dyrygować kolegami na boisku. Jego cechy przywódcze z pewnością pomogą Młotom.

+ Lanzini

Po raz kolejny Manu udowodnił, że jest liderem zespołu. Coraz bardziej utoższamia się z tą rolą i widać to na boisku.

Minusy:

  Ociężałość

Po kilku zawodnikach było widać ociężałość i nadwagę. Piłkarze tacy jak Andre Ayew czy Sofiane Feghouli bardzo ciężko biegali i gołym okiem widać, że mają mały problem z szybkością.

  Snodgrass

Szkot zagrał bardzo słaby mecz i nie radził sobie z młodzieżowcami Sturmu Graz. Od momentu przyjścia do West Hamu zatracił swoje atuty, którymi brylował w Hull. Choć to dopiero pierwszy sparing to West Ham powinien rozważyć sprzedaż 29-latka.

  Skuteczność

W starciu z Austriakami bardzo kulała skuteczność Młotów. Zawodnicy muszą wykorzystywać takie sytuacje. Dobre okazje zmarnowali: Ayew (2 sytuacje), Lanzini czy Feghouli.

  Brak napastnika

W zespole gołym okiem widać brak ogranego i skutecznego napastnika. Na ten moment Bilić ma do dyspozycji tylko dwóch zdrowych napastników: Fletchera i Martineza. Obaj piłkarze nie potrafią wziąć gry na siebie i w większości akcji w meczu z Sturmem byli statystami. Klub musi jak najszybciej pozyskać nowego snajpera, aby ten miał czas na zgranie się z zespołem w pre-season.