Przecieki z klubu i doniesienia w mediach sugerują, że w tym roku David Moyes nie będzie mógł poszaleć na rynku transferowym. Ze względu na kiepską sytuację finansową, West Ham sprowadzi nowych zawodników tylko jeśli uda się sprzedać kogoś z obecnego składu.

Środki z transferów Roberto i Hugilla to zdecydowanie za mało, żeby wyjść na rynek. Mówi się o transferze Manuela Lanziniego, plotki zahaczają też o Pablo Fornalsa, dodatkowo media wciąż łączą Declana Rice’a z Chelsea. Na ten moment jednak brakuje konkretów.

Prasa widząc taką sytuację coraz częściej łączy nas z „wolnymi agentami” dostępnymi na rynku od zaraz. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć na tym etapie. Nie zaszkodzi jednak podywagować.

Mario Goetze

Kibice na forach żartują, że Niemiec to typowy transfer w stylu West Hamu. Najedzony kot, który ma już najlepsze za sobą. Duża tygodniówka i częste łapanie kontuzji. Jednak czy na pewno sprowadzenie Goetze byłoby aż tak absurdalne?

Goetze ma obecnie 28 lat. Jego kontrakt z Borussią Dortmund dobiegł końca, jednak Niemcy nie zdecydowali się na jego przedłużenie. Wiąże się to zapewne z problemami zdrowotnymi Goetze, które przystopowały jego karierę w 2017 roku.

Jednak warto odnotować, że Goetze mimo problemów, w ubiegłym sezonie zagrał w 21 meczach i zdobył 3 bramki. Nie są to liczby imponujące, jednak mogą dawać nadzieję, że piłkarz mógłby w nowym klubie jeszcze coś z siebie wycisnąć.

Dodatkoym argumentem za ściągnięciem Goetzego na London Stadium jest jego wszechstronność. Niemiec może grać na środku pomocy oraz w ataku. Przy dość wąskiej ławce taki piłkarz to skarb.

Czy Waszym zdaniem Goetze powinien dołączyć do West Hamu? Podsyskutuj o tym z nami na naszej grupie na Facebooku. 

Fabio Borini

29-latek również jet obecnie bez klubu. Borini ma spore doświadczenie w grze na angielskich boiskach. Występował wcześniej w Chelsea, Liverpoolu, Swansea i Sunderlandzie. Co ciekawe w ostatnim z wymienionych klubów Borini występował pod okiem Davida Moyesa.

W Sunderlandzie Borini zdobył 17 bramek w 93 spotkaniach. To jednak dawne czasy. We Włoszech jego skuteczność mocno spadła, przez co AC Milan nie zaproponował Boriniemu nowego kontraktu.

Dlaczego wydaje mi się, że to tylko plotka? Borini i Moyes nie mieli najlepszych relacji. Włoch dość głośno wypowiadał się o tym, że Moyes wystawia go na niewłaściwej pozycji. Ciężko sobie wyobrazić, że wchodzi drugi raz do tej samej rzeki.

Moussa Marega

29-latek ma waży kontrakt z Porto, dlatego w tej sytuacji w grę wchodzi transfer. Sunday Express donosi, że Marega, który dla Porto zdobył 45 bramek w 87 meczach, marzy o przenosinach do Premier League. W grze o napastnika ma być również Newcastle, a sam piłkarz jest wyceniany na 15 mln funtów.

W tym przypadku wydaje się, że najpierw musielibyśmy sprzedać jakiego zawodnika, by zdobyć fundusze na pokrycie tego transferu.