Piłkarze West Hamu U-23 w poniedziałkowy wieczór pokonali, po szalonym meczu Tottenham Hotspur 4:3. Młodzi gracze z London Stadium po tej wygranej zameldowali się na drugim miejscu w tabeli dywizji pierwszej, Premier League 2.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem kanonady strzeleckiej z obu stron. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie Stevenage zobaczyli aż sześć trafień, a na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Dla Młotów trafiali Ekwah, Chesters, a trzeci gol padł po trafieniu samobójczym.

W drugiej odsłonie West Ham przechylił losy spotkania na swoją stronę. W 50. minucie pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Armstrong Oko-Flex, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie Premier League 2.

West Ham kapitalnie spisuje się w obecnych rozgrywkach drużyn do lat 23. Po ośmiu kolejkach gracze Dimitriego Halajko są wiceliderem.

W następnej serii gier The Irons zmierzą się u siebie z Manchesterem United. To spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 października o godzinie 16:00.

Tottenham U-23 – West Ham U-23 3:4 (3:3)

Gole: John 10′, 37′-k, Devine 16′ – Ekwah 8′, Chesters 24′, Muir 26′-sam, Oko-Flex 50′-k.

Skład WHU: Hegyi – Ashby, Alese, Baptiste, Longelo – Ekwah, Chesters, Forson – Oko-Flex (Nevers 70′), Swyer (Rosa 73′) – Perkins.