Zespół rezerw West Ham United nadal bez wygranej w tym sezonie Premier League 2. W piątek podopieczni Dmitriego Halajko zremisowali bezbramkowo z Blackburn Rovers. Młoty nadal pozostają bez zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. 

W naszej drużynie do lat 23 zagrał w tym spotkaniu Ben Johnson. Oznacza to, że młody obrońca nie znajdzie się w kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie pierwszego zespołu z Manchesterem City. Nie jest to jednak niespodzianką. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w wyjściowym składzie dostali także piłkarze, którzy w tym sezonie zaliczyli już występy w drużynie Davida Moyesa w Pucharze Ligi: Harrison Ashby, Conor Coventry i Aji Alese. Ten ostatni przedwcześnie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji.

Młodzi zawodnicy Młotów mieli swoje okazje, aby przechylić szalę na swoją stronę. Najbliżej trafienia do siatki był Adarkwa, po którego strzale piłka odbiła się od słupka.

– To było zacięte spotkanie i przeczuwaliśmy, że tak będzie. Blackburn jest niepokonane w lidze. Było to wyrównane spotkanie z małą ilością sytuacji podbramkowych. Taktycznie byliśmy zadowoleni z naszej gry. Jesteśmy zadowoleni z czystego konta, ale jeśli chodzi o ofensywę to byliśmy niedokładni w kluczowych momentach gry – powiedział po meczu trener Halajko.

West Ham: Anang, Ashby, Baptiste, Alese (Greenidge 15), Johnson, Coventry, Lewis, Ashley (Swyer 37), Rosa, Adarkwa, Afolayan.

Aktualna tabela pierwszej dywizji Premier League 2