Nowy nabytek Młotów Simone Zaza po raz pierwszy w karierze będzie grał w klubie z poza Włoch. Snajper nie może doczekać się, aby pokazać swoje umiejętności na boiskach Premier League. 25-latek chciałby pójść w ślady swojego rodaka Paolo Di Canio, który jest absolutną legendą West Hamu. 

Simone witamy w West Ham United! Dlaczego podjąłeś decyzję o przenosinach do Anglii?

 – Chciałbym podziękować wszystkim kibicom i wszystkim w klubie za ciepłe przyjęcie mnie do klubu. Chciałem rozpocząć nowe doświadczenie i czuję, że to jest właściwy wybór dla mnie.

Dołączyłeś do klubu, który przeżywa teraz ekscytujący czas związany z przenosinami na nowy stadion. Nie możesz doczekać się gry na bieżąco na London Stadium?

 – Jestem bardzo zadowolony z tych przenosin i nie mogę się doczekać mojego pierwszego meczu. Miałem szczęście grać już na tym stadionie, ale w innej koszulce. Jest to piękny stadion i poczułem ciepło fanów i to jest wielki powód dla którego tutaj trafiłem.

Grałeś tutaj w meczu o Betway Cup i strzeliłeś gola West Hamowi. Co czułeś?

 – To był ciekawy mecz i zawsze cieszysz się gdy strzelasz bramkę jeśli jesteś napastnikiem. Zawsze to cię cieszy. Widziałem, że West Ham mnie obserwował i chciałem pokazać co potrafię. Mam nadzieję, że fani nie byli na mnie źli, że strzeliłem zwycięskiego gola. 

Kibice są podekscytowani twoim przyjazdem. Czego mogą oczekiwać od Simone Zazy?

 – Moją główną cechą jest to, że zawsze chcę zdobywać bramki. Chcę pokazać, że zawsze jestem gotowy i działam bardzo szybko. Zawsze daję z siebie wszystko na boisku.

Opowiedz nam o swojej przyjaźni z Angelo Ogbonną. Graliście razem we Włoszech. Jaki on miał wpływ na twój transfer?

 – Oczywiście jestem szczęśliwy, że mogę go widzieć. Kiedy zapytałem go o West Ham mówił mi same dobre rzeczy i mówił, że West Ham to jedna wielka rodzina. Piłka nożna jest tutaj inna niż we Włoszech. To klub z tradycją. Ja jestem szczęśliwy, że ponownie będę z nim grał.

Paolo Di Canio jest legendą West Hamu. Chciałbyś pójść w jego ślady i stać się legendą Młotów?

 – Wiem jak Paolo Di Canio jest ważny dla klubu. On jest zakochany w West Hamie. Widziałem go w telewizji jak mówił o West Hamie i cieszył się ze swojego pobytu w tym klubie. Pragnę mieć podobny wpływ na grę Młotów jak on.

Klub ma w składzie takich zawodników jak Dimitri Payet. Nie możesz doczekać się gry u jego boku?

 – Payet miał fantastyczny sezon i grał bardzo dobrze latem na EURO. Cieszę się, że spotkam się również z innymi graczami.

Będziesz pracował ze Slavenem Biliciem. Co chciałbyś osiągnąć z West Hamem w ciągu najbliższych miesięcy?

 – Przede wszystkim chce stać się lepszym piłkarzem i wiem, że mogę to zrobić w West Hamie. Niestety nie zakwalifikowaliśmy się dalej w Lidze Europejskiej, ale mam nadzieję, że pomogę zespołowi osiągnąć to w przyszłym sezonie.