Nowy nabytek Młotów Arthur Masuaku w swoim pierwszym wywiadzie dla klubu wyznał, że nie może doczekać się nowej ery w klubie z London Stadium. Francuz z powodzeniem grał przed ostatnie dwa lata w Olympiakosie Pireus i ma nadzieję, że również w West Hamie będzie czołową postacią zespołu.

Arthur witamy w West Hamie. Jesteś zadowolony z transferu do klubu?

 – To dla mnie wielki zaszczyt być częścią tak wielkiego klubu. Rozmawiałem z moim agentem o kilku ofertach, ale jak dowiedziałem się o West Hamie to nie musiałem się dwa razy zastanawiać. W moim umyśle był tylko West Ham.

Czy Slaven Bilić miał wpływ na twój transfer? 

 – Tak, na pewno. Chciał mnie w klubie. To jest bardzo ważne dla piłkarza, kiedy menedżer go chce. 

 To jest wielki czas dla klubu. Przenosimy się do nowego domu. Jesteś podekscytowany grą dla 60 tysięcy widzów?

 – To będzie szalone. Jestem podekscytowany perspektywą gry dla tak niesamowitych kibiców. Postaram się grać jak najlepiej i mam nadzieję, że będę tutaj szczęśliwy.

 Czego fani mogą oczekiwać od ciebie jako piłkarza?

 – Myślę, że mogę szybko poruszać się z piłką i mam dobrą lewą nogę. Oczywiście muszę pracować nad moją prawą nogą, ale lewa jest naprawdę dobra. Muszę również pracować nad obroną, bo jestem dość dobry w grze ofensywnej. Muszę pracować nad koncentracją w obronie.

Grałeś w młodzieżowej reprezentacji Francji. Jesteś podekscytowany grą ze swoim rodakiem Dimitrim Payetem? 

 – To będzie naprawdę szalone. Grałem na poziomie U18 i U19 z bardzo dobrymi graczami. Podróżując tutaj myślałem tylko o tym, że będę mógł grać z takimi zawodnikami jak Dimitri Payet. To będzie szalone! Nie mogę się doczekać aby poznać się z nim i resztą zespołu.

Wygrałeś dwa tytuły Mistrza Grecji z Olympiakosem. Jak to wpłynęło na twoje doświadczenie?

 – Przede wszystkim chciałbym podziękować Olympiakosowi, bo gdyby nie ten klub to by tutaj mnie nie było. Granie dla nich to było dla mnie świetne doświadczenie. Wygraliśmy dwa razy ligę i raz puchar w dwa lata. To był dla mnie dobry okres, bo trafiłem tam jako młodziutki piłkarz i grałem naprawdę dużo.

Czy czujesz, że najlepszy okres w twojej karierze jest przed Tobą?

 – Mam nadzieję, że tak! Tak jak powiedziałem, wciąż jestem młody. Muszę grać i muszę jeszcze się sporo nauczyć. Mam nadzieję, że moja przyszłość będzie genialna w koszulce West Ham United. 

Wielu graczy przychodząc do Premier League wyznaje, że to było ich marzenie od dziecka. Jak jest z Tobą? 

 –  Dla mnie Premier League to najlepsza liga na świecie. Gdy miałem 18 lat to moim celem była gra w tej lidze. Teraz jestem tutaj i muszę udowodnić fanom, że mogę grać dla tak wielkiego klubu