Obawy West Hamu dotyczące kontuzji w defensywie pogłębiły się podczas sobotnich derbów Londynu z Chelsea. Personel medyczny nie jest gotowy, aby na tą chwilę – bez dodatkowych badań – podjąć się analitycznego spojrzenia na urazy Zoumy i Johnsona. Optymistyczne jest to, że obydwaj opuścili boisko o własnych siłach.

Kurt Zouma i Ben Johnson udadzą się w poniedziałek na szczegółowe badania – obydwaj zostali zmienieni w trakcie spotkania z Chelsea

Bardziej niepokoi kontuzja Zoumy, który cierpiał z powodu bólu kolana  – należy dodać, że zawodnik miał już poważne problemy z kolanami w przeszłości. Jest wysoka obawa, ponieważ gracz opisał uraz, jako uczucie pęknięcia.

Zouma próbował przezwyciężyć dyskomfort i powrócić do gry, jednak ostatecznie Pablo Fornals został jego zmiennikiem, a Francuz musiał opuścić boisko.

Ben Johnson został zmieniony tuż przed przerwą – Moyes przekazał dziennikarzom pierwsze informacje

Ben wyglądał, jakby naciągnął ścięgno podkolanowe. Kontuzja początkowo sprawiała wrażenie poważnej, ale jeśli chodzi ścięgna, to przerwa nawet przy lekkim naciągnięciu, może trwać 2-4 tygodni. Ja mam świadomość, jak długo taka kontuzja realnie może wykluczyć gracza z treningu i tego się niesamowicie obawiam.

Johnson był absolutnie genialny dla West Hamu w tym sezonie i potrzebujemy go tak szybko, jak to możliwe. Mamy tydzień do następnego meczu w Premier League – liczę na to, że badania nie wykażą nic poważnego, Ben odpocznie i wróci do gry.

Prawdopodobnie do końca sezonu nie będziemy mieć Angelo Ogbonny. Na tą chwilę mam tylko jedną myśl: muszę odzyskać swoich graczy. Ryan Fredericks wróci jak najszybciej to będzie możliwe, Aaron Cresswell także jest potrzebny natychmiast – robi postępy i  wszystko wskazuje, że będzie gotowy na spotkanie z Burnley w przyszły weekend.

Powaga kontuzji obu graczy zostanie określona na podstawie skanów, które zaplanowano na poniedziałek

Jeśli kontuzja Zoumy jest poważna, to poszukiwania środkowego obrońcy w styczniowym okienku będą priorytetowe. Mecz przeciwko Dinamo, to dobra okazją, aby dać szansę Alese  i Baptiste, ponieważ na ważne mecze Premier League i Puchar zostają do dyspozycji jedynie dwaj zdrowi obrońcy – Dawson i Diop.

Zanim jednak rozpocznie się okres transferowy, West Ham zmierzy się nie tylko z Dinamo Zagrzeb i Burnley, ale także z Arsenalem, Norwich, Spurs (w ćwierćfinale Pucharu Carabao), Southampton i Watford.

Mamy nadzieję, że zarówno kontuzje Johnsona, jak i Zoumy nie są poważne i nie przesłonią dzisiejszego wielkiego zwycięstwa.