Niezapomniane popołudnie dla West Hamu United w sezonie 2021/22 – sobotnie zwycięstwo 3:2 nad Chelsea. W zeszłym sezonie były z pewnością imponujące momenty, ale niemożność konkurowania z większymi zespołami skutecznie zniweczyła wszelkie szanse na awans do Ligi Mistrzów.

Młoty w poprzedniej kampanii zostały pokonane dwukrotnie przez Chelsea, Manchester United i Liverpool – w tym sezonie, to podopieczni Moyesa byli górą nad Chelsea, Liverpoolem i Tottenhamem w lidze, eliminując Manchester United i Manchester City w pucharze ligi.

Moyes przyznaje, że marzenia o dojściu do Ligi Mistrzów coraz częściej się pojawiają, ale Szkot doskonale zdaje sobie sprawę z pracy, którą należy wykonać, aby cel był osiągalny.

Mam nadzieję, że nasza gra się rozwinie, ale jestem również realistą – wiem, że będziemy musieli grać znacznie lepiej – dodał.

Prawda jest taka, że ​​pokonaliśmy dzisiaj Chelsea, ale nie graliśmy tak dobrze, jakbym chciał. Myślę, że możemy grać znacznie lepiej – mało tego, nie mamy innego wyjścia, jak grać zdecydowanie poprawniej, jeśli zamierzamy pozostać na szczycie.

Ważne jest, że kiedy biegamy i mamy trochę charakteru, próbujemy trzymać się systemu i staramy się nie rozdawać zbyt wielu okazji przeciwnikowi, to zawsze mamy szansę na zdobycie gola. Dzisiaj to udowodniliśmy.

Już przed przerwą byłem naprawdę zdenerwowany, że straciliśmy  drugiego gola

Graliśmy lepiej w drugiej połowie –  zmieniliśmy jedną lub dwie rzeczy w przerwie tylko po to, żeby zobaczyć, czy coś się zmieni na naszą korzyść. Musieliśmy też dzisiaj grać czterema różnymi systemami, częściowo z powodu tego, co nam się przydarzyło z kontuzjami, a częściowo przez jakość, jaką miała Chelsea.

Nikt wcześniej nie strzelił trzech bramek Chelsea w Premier League w tym sezonie – my to zrobiliśmy 

Mój zespół wygląda, jakby stanowił zagrożenie i właśnie tak tego chcę. Nie sądzę, że graliśmy dzisiaj lepiej niż przeciwko Brighton czy Wolves, ale wykorzystywaliśmy szanse, które nam się trafiały. Bardzo ważne było również wykonanie rzutu karnego – to na pewno dodało nam wiary i pewności siebie.