Gracze West Hamu United w tym tygodniu wezmą udział w meczach swoich reprezentacji narodowych. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma punktami dotyczącymi przerwy reprezentacyjnej.

Celtycki pojedynek

W piątkowy wieczór, dwóch zawodników Młotów stanie naprzeciw siebie w Dublinie, kiedy to reprezentujący Irlandię Darren Randolph podejmie Walię z Jamesem Collinsem w składzie. Zawodnicy Boys in Green zajmują pierwsze miejsce w grupie D eliminacji do Mistrzostw Świata, podczas gdy Walijczycy z sześcioma punktami straty do lidera zajmują trzecią lokatę. Wygrana gospodarzy pomoże im umocnić się w czubie tabeli swojej grupy oraz może zapewnić im minimum fazę play-off. Z punktu widzenia Smoków remis będzie dobrym rezultatem, natomiast zwycięstwo przybliży ich do kolejnej kwalifikacji do wielkiej imprezy. Darren prawie na pewno znajdzie się w wyjściowej jedenastce swojej ekipy, natomiast James prawdopodobnie usiądzie na ławce rezerwowych.

Cheikh-up

Cheikhou Kouyate nie będzie musiał daleko podróżować, by pełnić rolę kapitana w swojej reprezentacji. Lwy Terrangi podejmą Nigerię w Barnet w czwartkowy wieczór. Stadion The Hive będzie gościł oba afrykańskie zespoły w ramach meczu towarzyskiego. To spotkanie oraz zaplanowany na poniedziałek mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej stanowią element przygotowań reprezentacji Senegalu do Pucharu Narodów Afryki w 2019 roku oraz eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Naszpikowana gwiazdami drużyna Kouyate nie dostała się na Mistrzostwa Świata w 2014 roku oraz została wyeliminowana na etapie ćwierćfinału ostatniego PNA, dlatego zrobi wszystko, żeby w przyszłych imprezach pokazać się z jak najlepszej strony.

Historia oczekuje na Josha

Josh Cullen rozgrywa świetny sezon na wypożyczeniu w występującym w League One Bradford, gdzie jest na najlepszej drodze do tego, by powtórzyć wyczyn Reece’a Burke’a i zgarnąć tytuł gracza roku. W sobotę, obiecujący pomocnik w barwach Irlandii U-21 podejmie Kosowo w pierwszych eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21 w Dublinie. Irlandczycy znajdują się w grupie piątej razem z Niemcami, Izraelczykami, Norwegami, Azerami oraz Kosowianami. Cullen i spółka jeszcze nigdy nie przeszli eliminacji i nie dostali się na turniej, dlatego powalczą o zapisanie się w historii futbolu.

Przyszłe gwiazdy

Nie tylko dorośli piłkarze reprezentujący barwy West Hamu wezmą udział w meczach swoich drużyn narodowych. Nie mniej niż sześciu wychowanków rodzimej akademii zostało powołanych na mecze międzynarodowe: Josh Cullen (Irlandia U-21), Martin Samuelsen (Norwegia U-21), Reece Oxford i Nathan Trott (Anglia U-19), Declan Rice (Irlandia U-19) oraz Conor Coventry (Irlandia U-17) zostali wezwani by reprezentować swoje kraje. Każdy z wyżej wymienionej szóstki z pewnością zbierze niezbędne doświadczenie w meczach reprezentacyjnych i w przyszłości będą stanowić o sile klubu z London Stadium.

Być albo nie być dla Snoddy’ego

W sobotę Szkoci rozegrają mecz towarzyski z drużyną Kanady, by później w niedzielę zadecydować o swoim być albo nie być w eliminacjach do zbliżającego się mundialu. Na Hampden Park przyjedzie kadra Słowenii. Porażka w Glasgow przekreśli ostatecznie szanse na występ The Tartan Army na MŚ 2018. Szkoci zdobyli tylko cztery punkty w czterech ostatnich meczach. Dla Roberta Snoddgrassa, który jest pierwszym reprezentantem Szkocji w barwach The Hammers od czasów Christiana Daily’ego (2007 rok) będzie to bez wątpienia bardzo ważne starcie.