Młoty udają się do Southampton w środowy wieczór, gdzie stawką jest miejsce w ćwierćfinale znakomitego angielskiego konkursu pucharowego. Menedżer West Hamu United David Moyes ma nadzieję, że jego zespół nadal będzie opierał się na konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do swojego celu.

Każdy menedżer chce zdobyć trofeum – nie różnimy się od innych

Patrzę bardziej na to w jaki sposób zamierzamy dalej próbować budować Klub i myślę, że będziemy musieli zbliżać się do zdobywania trofeów. W tej chwili jesteśmy na dobrej drodze, ale myślę, że następne kilka lat będzie ważnym okresem – staramy się budować coraz silniejszą drużynę. 

Jeśli uda nam się zdobyć trofeum wcześniej, to świetnie. Zrobiliśmy naprawdę szybki skok od zespołu z dolnej części Premier League do zespołu bliżej najwyższej półki, co już jest wspaniałe. 

Jesteśmy zaangażowani w Europie, mieliśmy przyzwoity występ w Pucharze Carabao i staramy się uzyskać dobry występ w Pucharze Anglii. Na żadnym froncie nie odpuszczamy. 

Forma Southampton ostatnio była bardzo dobra

W zeszłym tygodniu grali znakomicie z Tottenhamem, są naprawdę w dobrej formie. Premier League w różnych porach sezonu pokazuje, jak ta forma w każdym zespole się zmienia. Oni teraz są w bardzo dobrym miejscu.

Przez lata mieliśmy przeciwko nim ciekawe mecze. Southampton zwyciężyło w ostatnim spotkaniu przeciwko nam w Premier League, więc wiemy, że to będzie naprawdę trudna gra. Mieli trudny start, ale to już przeszłość. W tej chwili radzą sobie bardzo dobrze.

Wiele klubów nie kupowało zawodników w styczniu z różnych powodów

Bardzo poważnie staraliśmy się wprowadzić graczy do klubu w styczniu, ale z różnych powodów tak się nie stało. Wiemy, że jesteśmy trochę słabsi, niż byśmy chcieli, ale skład, który mam w tej chwili, wykonał świetną robotę w ciągu ostatnich dwóch lat i nie mam powodu, by sądzić, że nie wykonają tak doskonałej pracy w najbliższych trzech miesiącach – od teraz do końca sezonu.

Każdy klub piłkarski chce osiągnąć etap regularnej rywalizacji o trofea – nie tylko West Ham. 

Wiele klubów miało duże spadki – były i są nadal duże kluby, które spadły na niższe poziomy. Tutaj mieliśmy naprawdę dobry rok. Braliśmy udział w ćwierćfinale Pucharu Carabao, doszliśmy teraz do dobrego etapu Pucharu Anglii i znów jesteśmy w Europie. Próbujemy walczyć na wszystkich frontach.

Klub wykonuje świetną robotę. Mamy nadzieję się wzmocnić. Mamy nadzieję także, że w nadchodzących latach będziemy mogli działać jeszcze lepiej. Chcemy być bardziej konkurencyjni w rozgrywkach pucharowych, ale nawet w historii można zauważyć, że to najlepsze drużyny wygrywały rozgrywki – choć nie zawsze.

Musimy spróbować znaleźć się w sytuacji, w której będziemy mieli większe szanse na dostanie się do półfinałów i finałów i miejmy nadzieję, że również je wygramy.

Andriy Yarmolenko wrócił na boisko i wczoraj przeszedł lekki trening

Oczywiście jest bardzo zdenerwowany całą sytuacją, którą stresuje się wiele osób, zwłaszcza z Ukrainy. Nie będziemy go poganiać. Poprosiłem, żeby przyszedł dzisiaj i sam ocenił, jak się czuje. Jeśli dobrze i jest na siłach, pojedzie z zespołem. Jeśli tego nie zrobi, damy mu jeszcze kilka dni wolnego.

To codzienność, takie jest życie. Sprawy mogą się bardzo szybko zmienić, ale damy mu szansę na pójście zgodnie z własnymi uczuciami.

Ma wielu członków rodziny i przyjaciół na Ukrainie i martwi się o wszystkich. Zdaje sobie sprawę z trudności, które mają miejsce, jest daleko i niewiele może z tym zrobić. Andrij jest zdenerwowany i całkiem słusznie – doskonale go rozumiem. Dla nas również jest to bardzo trudna sytuacja. Będziemy chcieli zaoferować mu większą pomoc lub wsparcie, jeśli tylko będziemy mogli. 

Myślę, że tak samo jest ze światem – stara się udzielić Ukrainie jak największego wsparcia. Możemy tylko mieć nadzieję, że sankcje zaczną odbijać się na Rosji, ponieważ nikt z nas nie chce iść na wojnę z jakimkolwiek krajem.

Rozmawiamy z Jarmo przez większość dni

Muszę powiedzieć, że piłkarze w klubie byli wczoraj wspaniali dla niego. Próbowali go z powrotem włączyć i zintegrować oraz upewnić się, że czuje się naprawdę mile widziany i że myślimy o nim i jego rodzinie. Musimy tylko spróbować go wspierać najlepiej jak potrafimy.

Piłka nożna jest potężnym narzędziem na całym świecie

Każdy kraj i każdy kontynent ogląda Premier League i Ligę Mistrzów UEFA, dlatego uważam, że naprawdę ważne jest, abyśmy podjęli działania i upewnili się, że drużyny rosyjskie są całkowicie odizolowane. Nie jestem politykiem, ale tak myślę o futbolu.