Priorytetem West Hamu na letnie okienko transferowe jest pozyskanie Jessego Lingarda z Manchesteru United. W razie fiaska klub z London Stadium ma w zanadrzu alternatywę, w postaci Matheusa Pereiry z West Bromwich Albion – donosi angielski Express.

David Moyes ma nadzieję na jak najszybsze pozyskanie Lingarda po zakończeniu obecnych rozgrywek. Zdania są podzielone czy uda się to zrobić. Klub nie zamierza jednak pozostać na lodzie i już przygotowuje grunt pod pozyskanie alternatywy. A jest nią najlepszy zawodnik West Bromu w tym sezonie, 25-letni Matheus Pereira. 

Brazylijski rozgrywający po spadku do Championship na pewno nie zostanie na tym poziomie rozgrywkowym. W Premier League zdobył dziesięć goli i zaliczył pięć asyst – taki dorobek zapewni mu angaż w innym klubie w Anglii. Szkocki menedżer Młotów widziałby byłego zawodnika Sportingu Club de Portugal w swoim zespole, ale nadal jego priorytetem jest Lingard. 

Pereira z powodzeniem może występować na pozycji numer 10, ale także jako skrzydłowy. Według angielskich mediów klub z The Hawthorns oczekuje za niego 17 milionów funtów. W tym sezonie Matheus pokazał się z dobrej strony w starciu z West Hamem. W meczu na London Stadium zdobył gola, ale to WHU cieszył się z kompletu punktów. Za tydzień kolejne starcie Młotów z The Baggies.