Menedżer West Hamu Manuel Pellegrini nie krył swojej radości ze sprowadzenia Issy Diopa i Łukasza Fabiańskiego na London Stadium.

The Hammers potwierdzili transfer Francuza za nieujawnioną kwotę we wtorek wieczorem, a następnie w środę rano nowym graczem klubu z Londynu został Łukasz Fabiański. Duet tym samym dołączył do Ryana Fredericksa, który już wcześniej związał się z West Ham United.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia transferu Issy i Łukasza. W imieniu wszystkich w West Ham United witam ich serdecznie na London Stadium. – powiedział Chilijczyk

Issa jest obrońcą z wielkim talentem i charakterem. ma dopiero 21 lat, ale już od pewnego czasu był kluczowym graczem Toulouse. Wierzymy, że ma cechy defensywne, które będą dobrze pasować do Premier League – tempo, siła, koncentracja. I czuję, że będzie dobrze uzupełniał innych obrońców, których mamy w klubie. 

Pellegrini z radością dodaje do swojego składu świetnego bramkarza jakim jest Fabiański. Nowy menedżer zespołu bardzo liczy na doświadczenie Polaka.

Dzięki Łukaszowi zapewniamy sobie sprawdzonego bramkarza w Premier League, który ma duże doświadczenie na tym poziomie. Uważamy, że ma przed sobą wiele dobrych lat, miejmy nadzieję, że najlepszych. Nie mamy wątpliwości, że da nam doskonałą rywalizację o miejsce numer jeden w bramce. Ważne jest żeby klub z Premier League miał dwóch dobrych bramkarzy, którzy potrafią na siebie wzajemnie napierać, a my doświadczymy tego z Łukaszem i Adrianem. 

– Nie mogę się doczekać współpracy z Issą i Łukaszem, kiedy w przyszłym miesiącu pojawią się na treningu przedsezonowym. Życzę im wszystkiego najlepszego podczas ich kariery w West Ham United. – zakończył doświadczony szkoleniowiec