Młoty potwierdziły kolejny transfer, tym razem nowym wzmocnieniem jest wysokooceniany zawodnik z Tuluzy – Issa Diop.

Pełne imię

Jego pełne imię to Issa Laye Lucas Jean Diop.

Znak rozpoznawczy

Diop ma charakterystyczną cieszynkę. Po zdobyiu gola krzyżuje palce, by utworzyć z nich trójkąt. 21-latek ujawnił, że to znak dla jego bliskich przyjaciół.

Przejęcia

Diop rozegrał 34 mecze w poprzedniej kampanii, nortując średnio dwa przechwyty na mecz. Ta średnia sprawiłaby, że 21-latek znalazłby się w gronie sześciu najlepszych piłkarzy w Premier League pod tym względem.

W reprezentacji

Issa Diop of France

W 2013 roku Diop wystąpił po raz pierwszy w reprezentacji Francji U16. Od tego czasu Diop reprezentuje Francję w każdym przedziale wiekowym, poza kadrą seniorską. Ostatnio Diop zagrał dla Franuzów do lat 21.

Sukces na Euro 2016

Niewątpliwie ważne dla jego kariery były mecze na Euro do lat 19 w 2016 roku. Diop był częścią reprezentaacji Francji, która zwyciężyła w całym turnieju. On sam strzelił bramkę w wysokowygranym finale 4:0 z reprezentacją Włoch. Jego dobra gra sprawiła, że został wybrany do Drużyny Turnieju.

Trzy narodowości

Pomimo że piłkarz reprezentował Francję w sześciu różnych przedziałach wiekowych, Diop wciąż może zmienić kadrę i zagrać dla jednego z dwóch innych krajów.

Nowy obrońca Młotów może reprezentować Maroko od strony matki lub Senegal, który jest krajem pochodzenia jego ojca. Diop jak dotąd zdecydował się reprezentować kraj, w którym się urodził – Francję.

Zdolności przywódcze

Issa Diop

W zeszłym sezonie szkoleniowiec Tuluzy Pascal Dupraz zdecydował się zaufać Diopowi i uhonorował go opaską kapitańską.

Środkowy obrońca wziął na siebie odpowiedzialność, pomagając swojej drużynie utrzymać się w Ligue 1 dzięki zwycięstwie w barażach o spadek przeciwko Ajaccio.

Najwyższy

Nowy stoper Młotów mierzący 194 cm stanie się najwyższym piłkarzem w klubie. Francuz jest nawet wyższy od Andy’ego Carrolla, który mierzy 193 cm, Marko Arnautovicia (192), Winstona Reida i Angelo Ogbonny (obaj 191).

Piłkarska rodzina

Dziadek Diopa – Labysse Diop – również grał w piłkę. Z jego karierą wiąże się ciekawa historia, gdyż Labysse był pierwszym senegalskim piłkarzem, który zagrał w Ligue 1. W 1970 roku podpisał kontrakt z Bordeaux.