Manuel Pellegrini przyznał w wywiadzie dla oficjalnej strony klub, że bardzo poważnie traktuje rozgrywki Carabao Cup i chce awansować do ćwierćfinału. 

Już dziś wieczorem Młoty zagrają w 1/8 finału Pucharu Ligi z Tottenhamem. Chilijczyk ma zamiar wystawić bardzo silną jedenastkę, która ma zapewnić awans.

W środę powitamy Mauricio Pochettino i jego zawodników po raz drugi w ciągu jedenastu dni. Mieliśmy pecha w ostatnim przegranym meczu w Premier League z nimi. Rywal ma bardzo mocny skład i oczekuję, że to będzie kolejny bardzo trudny mecz. – przekonuje doświadczony menedżer

Jak już wcześniej wspominałem Carabao Cup to poważne rozgrywki do których podchodzimy bardzo poważnie. Od niedzieli pracujemy i przygotowujemy się do tego meczu i koncentrujemy się na tym, żeby awansować do kolejnej fazy. 

65-latek wypowiedział się również na temat aktualnej formy swojej drużyny i stwierdził, że jest dumny z gry piłkarzy West Hamu w ostatnich tygodniach.

Jestem dumny z tego jak zespół gra w tym momencie. Jestem zadowolony z mentalności zawodników i z tego, że dużo myślą na boisku i że chcą wygrywać każdy mecz. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą dobrą grę.