Manuel Pellegrini udzielił wywiadu po wczorajszym, wygranym spotkaniu w z Tottenhamem w derbach Londynu.

Pellegrini o bramce Antonio:

– „Myślę, że był to element odzwierciedlający różnicę między obiema drużynami.

– „Myślę, że obie drużyny grały bardzo dobrze, broniliśmy przez 90 minut tak, jak w innych meczach, więc cieszę się z naszego występu. Antonio nie miał łatwego zadania, ale wykonał je bardzo dobrze.

Szkoleniowiec był zadowolony z gry defensywnej, zwłaszcza z duetu Balbuena – Diop:

– „W zeszłym tygodniu powiedziałem, że zespół radzi sobie dobrze, zasłużyliśmy na lepsze wyniki z Man Utd i Leicester. Jestem absolutnie pewien, że jeśli mój zespół gra w taki sposób, z osobowością wielkiego teamu, możemy pokonać każdego.

Pellegrini na temat Marka Noble’a”:

– „Nie sądzę, aby ktokolwiek miał wątpliwości co do zaangażowania Marka w ten zespół. Jeśli chcesz być dużym zespołem, potrzebujesz dobrych wyników od poszczególnych graczy.

– „Dziś broniliśmy się dobrze, mieliśmy dobre posiadanie piłki, nie przegrywaliśmy wielu łatwych piłek i stworzyliśmy kilka szans przeciwko drużynie, która jest w półfinale Ligi Mistrzów i w czołówce Premier League. Jest to bardzo trudny rywal ze świetnym menedżerem i bardzo dobrymi piłkarzami.

Chilijczyk o Arnautoviciu:

– „Myślę, że po prostu czuł mały problem w mięśniach, nic poważnego. Ponadto uważam, że Marko bardzo się poprawił w drugiej połowie, dał świetną pomoc przy bramce Antonio.