Manuel Pellegrini w czwartek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed spotkaniem ligowym z Fulham. Chilijczyk odniósł się do nowego kontraktu Marka Noble’a oraz opowiedział o meczu z The Cottagers i swojej filozofii ofensywnego futbolu.

Nowa umowa Noble’a to pozytywna informacja 

– Myślę, że to pozytywna informacja dla klubu jak i dla Marka, że podpisał umowę do 2021 roku. Mark jest zawodnikiem, który odegrał ogromną rolę w tym klubie. Jest tutaj przez całą swoją karierę od młodego chłopaka. Myślę, że zasługuje na to, żeby zakończyć tutaj karierę, więc bardzo się cieszę. 

 – Całe jego życie kręci się wokół tego klubu, dlatego ważne jest żeby taka osoba była w szatni. Gdy przychodzą nowi piłkarze to on rozmawia z nimi i opowiada o klubie. Pełni rolę lidera i jest bardzo ważny dla zespołu. 

 – Nie sądzę, że można go porównać z innym zawodnikiem. Mark jest ważnym zawodnikiem dla West Hamu. Tutaj kontynuuje swoją karierę i demonstruje swoje zaangażowanie w ten klub. Jest dobrym pomocnikiem i ma dobrą technikę i dobry przegląd pola. 

Poprawiamy się, ale nie możemy spocząć na laurach

– Nie mam żadnych wątpliwości, że się poprawiamy. Wyniki to pokazują, strzelamy gole, nie jest łatwą rzeczą w tej lidze wygrać trzy mecze z rzędu z trzema strzelonymi golami. Ale musimy być bardzo ostrożni, ponieważ w piłce nożnej wszystko może się zmienić w dwie-trzy akcje, więc musimy kontynuować pracę w taki sam sposób jak dotychczas. 

– W takich momentach mówię zawsze to samo. Poprawiamy się i pracujemy we właściwy sposób, ale teraz musimy utrzymać nasze dobre wyniki. Moja mentalność polega na tym, aby w strzelać jak najwięcej bramek w każdym meczu, a nie strzelić jedną bramkę i stać w polu karnym i bronić tego prowadzenia.

– Myślę, że graczom podoba się styl, który prezentujemy. Powtarzam im, że musimy być zrównoważonym zespołem zarówno w obronie jak i w ataku. Myślę, że ogólnie się poprawiamy. 

Mecz z Fulham będzie trudny

– Gramy w sobotę w Premier League z Fulham i będzie to trudne spotkanie. Zawsze ciężko gra się z zespołami, które są w dole tabeli i mają nowego menedżera. Jego kariera odzwierciedla jego umiejętności, szczególnie Mistrzostwo Anglii z Leicester City. To nie jest coś co zdarza się często. 

– Mam nadzieję, że po tym meczu Claudio Ranieri będzie miał dobrą karierę w Fulham! Claudio dopiero rozpoczyna pracę w Fulham, więc nie może przeprowadzić szczegółowej analizy po dwóch czy trzech meczach. Każdy menedżer potrzebuje czasu i mam nadzieję, że ulepszy ten zespół. 

Zawsze musimy myśleć o kolejnym meczu 

– Ponownie zapytano mnie czy grudzień może być ważnym miesiącem dla nas, a ja odpowiedziałem już na to pytanie wcześniej. Najgłupszą rzeczą jaką możemy zrobić jest uwierzenie w to, że teraz gramy z drużynami z dołu tabeli i podchodzimy do tego na luzie. Musimy grać z tymi zespołami na ich stadionie, oni muszą zdobywać punkty, zwłaszcza zespoły które znajdują się w strefie spadkowej. Musimy być bardzo ostrożni.

– Musimy myśleć o każdym meczu. Gramy z Fulham i idziemy po kolejne ważne punkty. Mamy nadzieję, że wykonamy swoją robotę i zagramy dobry mecz.